Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:49 Svátek: Albert Zítra: Cecílie

VÝSTAVA BAREVNÝCH DOMKŮ UKÁŽE PROMĚNU SLUŽEB PRO MENTÁLNĚ POSTIŽENÉ

článek vytvořen 29. 08. 2010, přečetlo si ho 869 lidí

Trutnov - Fotografická výstava s názvem Už je to jinak se uskuteční zítra od 14 hodin na Krakonošově náměstí. Pořadatelem jsou Barevné Domky Hajnice v koordinaci s českou Společností pro podporu lidí s mentálním postižením. Výstava se koná pod záštitou radního Královéhradeckého kraje Miroslava Uchytila a za pomoci města Trutnova.
 „Už je to jinak“ je výstava, která má představit současné způsoby poskytování sociálních služeb lidem s mentálním postižením. Fotografie ze současnosti se přitom dostanou do kontrastu poskytování sociálních služeb v devadesátých letech. Návštěvníci budou moct porovnat dva pohledy na mentální postiženou mládež Hajnice 1990 až po Barevné domky Hajnice 2010.

„Fotografie výborně dokumentují ohromný skok, kterým se sociální služby za posledních dvacet let posunuly kupředu. Je to nesrovnatelné. Věřím, že výstava návštěvníky zaujme a pomůže nám třeba získat i nové sponzory,“ sdělila ředitelka Barevných domků Lenka Alešová.

Známé zařízení leží v údolíčku pod Liščí horou na kraji obce Hajnice. Funguje od roku 1961, modernizace a rekonstrukce areálu začala v roce 1980. Součástí Barevných domků je také Oranžový dům v Trutnově na Žižkově ulici, který je určen pro skupinové oranžové bydlení pro 2 krát 5 klientů a chráněné azurové bydlení pro 6 klientů ve čtyřech bytech.

(zk, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena