Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:42 Svátek: Ilona Zítra: Běla
českozpívá

FLORBALOVÁ PŘÍPRAVA NA EXTRALIGU: TRUTNOVAČKY VERSUS NĚMECKO

článek vytvořen 25. 08. 2010, přečetlo si ho 1509 lidí

Trutnov - Necelé čtyři týdny před zahájením nového florbalového ročníku odehrají ženy místního FBK 001 první přípravné zápasy. A začnou pěkně zhurta. Extraligového nováčka na úvod totiž prověří reprezentace Německa. „Bude to těžký přátelák,“ povídá s úsměvem trutnovský kouč Jan Adamec před nedělním soubojem v jilemnické hale. Ale to nebude jediné utkání, které florbalistky o víkendu čeká. Už v sobotu se tým představí na domácím turnaji Eldorado expres.
Trutnovské družstvo v těchto dnech vstupuje do finální fáze přípravy. „Květen a červen jsme dělali atletickou část. Od 10. července jsme začali trénovat i v hale. Kondiční přípravu jsme zakončili nedávno soustředěním v Holicích, kde jsme se rovněž zaměřili na herní dovednosti jednotlivců a hrací systémy. Ty bychom si teď chtěli ověřovat a zkoušet v přátelských zápasech,“ prozradil trenér.Prvním testem florbalistek bude sobotní turnajové klání Eldorado expres na ZŠ Mládežnická. Začátek je o půl desáté. „Vzhledem k tomu, že se jedná o menší tělocvičnu, hrát se bude systémem 4+1,“ poznamenal Adamec, jenž svůj pětadvacetičlenný kádr rozdělí do dvou družstev. Soupeři trutnovského týmu budou IBK Hradec Králové (2 týmy), FBK Hořice, FBC Náchod, TJ Sokol Jaroměř a FBK Jičín. „U tří posledně jmenovaných celků zatím ještě čekáme na potvrzení účasti,“ dodal kouč FBK 001.

Nedělní konfrontace s německým florbalem na nejvyšší úrovni nebude pro trutnovské ženy žádnou novinkou. „Už v loňském roce jsme s nimi hráli. Neproměňovali jsme šance a soupeř trestal naše chyby. Prohráli jsme 1:4,“ vzpomínal Jan Adamec na zápas proti družstvu několikanásobných německých šampionek, které tvoří základ tamní reprezentace. Ta však letos do Podkrkonoší dorazí v podstatně silnějším složení, poskládaná i ze zástupců ostatních oddílů. Utkání začíná v 14 hodin.

FBK 001 TRUTNOV V PŘÍPRAVĚ:
brankáři: Martina Gécová, Lucie Mičicová (jednání o hostování z Pardubic)
obránci: Jiřina Rejlová, Jaroslava Bálintová, Jana Žďárská, Aneta Kyralová, Alice Jansová, Kateřina Krejčová, Menzelová Věra, Pávová Michala
útočníci: Kateřina Borůvková, Renata Kubíčková, Jitka Romančáková, Zuzana Koláčná, Martina Culková, Markéta Dohnalová, Ingrid Brejchová, Soňa Najbrtová, Eva Horáčková, Monika Menzelová, Lenka Menzelová, Lucie Hejnová, Blanka Weyskrabová, Lenka Weyskrabová, Zuzana Wernerová

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena