Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:25 Svátek: Albert Zítra: Cecílie
českozpívá

DVA SUPLUJÍCÍ TRENÉŘI Z BRNA PEČUJÍ O TRUTNOVSKÉ BASKETBALISTKY

článek vytvořen 04. 08. 2010, přečetlo si ho 1107 lidí

Trutnov - Nový kouč? Ne, pouze záskok. Je to kuriózní situace, jež nastala v ligovém družstvu basketbalistek. Hráčky Kary absolvují přípravu pod vedením muže, který s nimi v sezoně nebude mít nic společného. Nebylo však jiného zbytí. Poté, co se trenér Martin Petrovický stal asistentem v ženském národním týmu, muselo za něj vedení klubu najít suplujícího kolegu. Volba padla na Jiřího Kovaříka, Petrovického asistenta z předloňské sezony.
„Je to poměrně dost neobvyklé, ale ani chvilku jsem neváhal a řekl, že rád vypomůžu,“ tvrdí brněnský kouč, jehož basketbalový život tak i v šestašedesáti letech obohatí naprosto nová zkušenost. „Devět týdnů budu připravovat tým na novou sezonu a těsně před jejím začátkem moje trutnovská mise skončí,“ ušklíbne se Kovařík. Závěrečné tréninkové pokyny rozdá v pátek 1. října. O dva dny později vyvrcholí v Brně světový šampionát a do Trutnova se vrátí trenér Petrovický. „Neplánuji, že bych potom někde dál trénoval. Když jsem tady před dvěma roky ukončil své angažmá, už jsem od té doby nepracoval a byl jsem v důchodě,“ prozrazuje Jiří Kovařík.

Kondiční trenér Josef Sečkář, který už patnáct let připravuje brněnské basketbalistky, teď vypomáhá v Trutnově.
Přípravu v Trutnově naplánoval společně se svým brněnským kamarádem Josefem Sečkářem. Ten dělá manažera atletického klubu AK Olymp Brno, který letos v extralize skončil na druhém místě. Je znám jako výborný kondiční trenér. Jeho služby v letošním roce například začaly využívat i hokejisté Komety. V prostředí brněnských basketbalistek se pohybuje přes patnáct let. Osm let působil i u národního družstva. A teď tahle trenérská persóna bude mít pod svými křídly i hráčky Kary.
„S Jirkou Kovaříkem jsme kamarádi. Zeptal se mě, co dělám o prázdninách. Tak mu říkám, že potřebuji vypadnout z baráku, protože doma mě všechno štve,“ vypráví s úsměvem, jak přijal nabídku spolupráci. „Atletika je součástí všech sportů, ale musí se dát pozor, aby její negativní vlivy neměly dopad na speciální přípravu, v tomhle případě basketbalovou. Musí se včas přejít,“ prozradí hned něco z trenérské kuchyně.
„Vyvařovat“ bude brněnská dvojice trutnovskému družstvu tři týdny, poté se Sečkář vrátí do moravské metropole a zbytek přípravy už pojede po Kovaříkových kolejích.
„Zapracování do přípravy. Technické odstranění chyb, které by později mohly mít vliv při zátěži. Postupné navyšování objemu tak, aby to holky mohly prodat do speciální kondiční basketbalové přípravy,“ vysvětluje Josef Sečkář, co je náplní první ze tří fází přípravy. Z atletiky do basketbalu se podle něj dá přenést vůle, troška individualismu, ale hlavně prý cit pro vlastní pohyb.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena