Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.06.2018
Přesný čas: 15:27 Svátek: Pavla Zítra: Zdeňka

PIVOFEST NEPOKAZIL ANI VEČERNÍ DÉŠŤ, NA NÁMĚSTÍ PŘIŠLY TÉMĚŘ 4 TISÍCE LIDÍ

článek vytvořen 13. 06. 2010, přečetlo si ho 4742 lidí

Trutnov - Téměř čtyři tisíce návštěvníků v sobotu zaplnili Krakonošovo náměstí při 7. ročníku Pivofestu. Centrum města žilo slavnostmi lahodného moku, hudbou a dobrou zábavou. Desítka pivovarů točila ve stáncích kromě tradičních druhů i pivní speciály. Například Nová Paka narazila sudy s pivem konopným či třešňovým, Rohozec rozšířil nabídku o ovocné pivo s příchutí malin.
Množství vypitých sudů podpořilo i horké počasí. Pil se mimo jiné Krakonoš, Primátor, Bernard, Svijany, Gambrinus, Pilsner Urquell, Radegast, Nová Paka nebo Guinness. Teploměr v sobotu ukazoval sedmadvacet stupňů. A i když se večer prohnala přes město prudká bouřka, panující dobrou náladu nezkazila. Lidé se na dvacet minut schovali v podloubí a jen co déšť se už se lidé rychle vraceli na místa pod pódiem a k pivním stánkům.„Ohlasy z řad návštěvníků byly výborné,“ řekl pořadatel Pivofestu Daniel Šafr. Podle jeho slov se oblíbených slavností zúčastnilo přibližně stejné množství lidí jako před rokem. "Setkáváme se tu každý rok s přáteli, známými i kolegy z práce. Nikde jinde nemám¨během roku šanci potkat tolik dobře naladěných lidí," uvedl třicetiletý Tomáš Zelenka, který údajně nevynechal ani jeden z dosavadních ročníků. Na náměstí se opravdu sešla pestrá směsice lidí - staří i mladí, ředitelé i dělníci, sportovci i lidé z kultury.

 Na pódiu se během dne vystřídali interpreti všech možných žánrů. Zahráli například country band Bonanza, Heebies Jeebies hrající punk ska, Marta & Rasputin band nebo popoví Roxette revival. Právě ti publikum doslova rozparádili, po jejich odchodu z pódia se zpustil krátký déšť. Nezabránil však tomu, aby se hvězdami večera podle očekávání stali dva známí zpěváci  - romantický a ženami obdivovaný Jakub Smolík a po něm drsný bavič a vyhlášený písničkář Jiří Schmitzer.

Zájemci mohli letos na náměstí také podepsat petici za zpřísnění trestů pro opakované ohrožení pod vlivem alkoholu. Tedy například pro řidiče, kteří více než jednou havarovali opilí. Podepsalo ji sto lidí. „Přišlo mi velmi vkusné, aby se petice objevila i tady. Tímto vzkazuji všem, že pivo na Pivofestu ano, pivo za volantem v žádném případě,“ vysvětlil organizátor Šafr.

FOTOGALERIE ZDE

Šárka Hurdálková, Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml, Zbyněk Kačer
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena