Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 16.08.2022
Přesný čas: 17:59 Svátek: Jáchym Zítra: Petra

VÍKEND ZPESTŘÍ PILNÍKOVSKÁ SPOLEČNOST BEZ ŽIDLÍ A CHVALEČSKÁ HUDEBNÍ NOC

článek vytvořen 25. 05. 2010, přečetlo si ho 1927 lidí

Trutnov - Dva hudební festivaly se uskuteční o víkendu v blízkosti města. V Pilníkově proběhne multižánrový festiválek Společnost bez židlí a ve Chvalči se uskuteční další vyhlášená akce napříč muzikantskými styly Chvalečská hudební noc.


SPOLEČNOST BEZ ŽIDLÍ V PILNÍKOVĚ

V pilníkovském sále hospody U Slunce bude v sobotu od 16 hodin postupně hrát sedm kapel - Jarret, Kaluže, Escape, Kapky, Bejlí, Marta a Rasputin band. Sami pořadatelé o festiválku uvádějí, že je to akce, na které by si měli lidé odpočinout od rádiové a televizní "kultury". Případný výdělek chtějí věnovat na údržbu pilníkovských drobných památek.

 

K názvu Společnost bez židlí pořadatelé vysvětlují princip stejnojmenné společenské hry. "Skupinka čtyř i více lidí si lehne lopatkami na sousedova kolena, uzavřou tak kruh či čtverec a zůstávají ve stavu ležatém nad zemí aspoň pět vteřin." A zvou rodiny s malými dětmi. "Pro maminky s mrňaty bude i přebalovací pultík :-)," uvádějí organizátoři.

CHVALEČSKÁ HUDEBNÍ NOC
Další multižánrovou akcí je sedmý ročník rockového festivalu Chvalečská hudební noc. V areálu tamního koupaliště nabídne koncerty 24 kapel různých žánrů: reggae & ska, rock & pop, indie. Začíná se už v pátek ve 14 hodin a mejdan potrvá až do sobotní půlnoci, kdy vyvrcholí koncertem populárního Xaviera Baumaxy. Lákavé budou především koncerty známých skupin Švihadlo, NVÚ a Benjaming band.

Během dvou dnů vystoupí tyto kapely: Groteska, Strange, Tereza kradla, Blues Menu, Palm Desert, Vision Days, Anyway, Werglův Pjos, Projekt Parabelum, A bude hůř, Neosound, SPS, Švihadlo, Jolly Joker, Znouzectnost, NVÚ, Discoballs, Leniwiec, Green monster, Rock n roll Gang, Feher Fekete Kerek, Benjaming Band, Zona A a Radio Jerevan.



Chvalečský festival je souběžně brán jako neoficiální sraz VW busíků. "Řidiči, kteří přijedou vozem VW Transporter budou mít 100 korun slevu na vstupném," uvádějí organizátoři. Více najdete zde
www.chvalecskanoc.cz


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Petr Křížek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena