Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:50 Svátek: Igor Zítra: Olivie

GYMNÁZIUM POTŘEBUJE NUTNĚ CELKOVOU MNOHAMILIONOVOU REKONSTRUKCI

článek vytvořen 13. 05. 2010, přečetlo si ho 1667 lidí

Trutnov - Budova zdejšího gymnázia, která v roce 2007 oslavila osmdesát roků od svého otevření, potřebuje naléhavě nutnou celkovou rekonstrukci. „Tato investice se připravuje už osm roků. Máme hotový projekt a žádali jsme o evropské peníze. Před dvěma třemi lety by celková rekonstrukce objektu přišla na zhruba 135 milionů korun,“ řekl nám ředitel gymnázia Petr Skokan.
O nutnosti rekonstrukce hovořil při vernisáži Studentského výtvarného salonu rovněž starosta města Ivan Adamec. „Tato budova vzhledem k sešlosti a stáří musí být rekonstruována. Kraj potřebuje budovy provozující střední školství a jsou ve vlastnictví města. My jsme dali nabídku, která se neodmítá. Dáme je za korunu, ale za jediného předpokladu, že se bude gymnázium rekonstruovat,“ prohlásil starosta s tím, že si to objekt zaslouží, protože v něm vyrůstá budoucí elita společnosti.


Trutnovské gymnázium bylo otevřeno před více než osmdesáti lety. Generální rekonstrukce budovy je nutná.

V nedávné minulosti byla zrekonstruována školní jídelna, na přestavbu nyní čeká zbytek tohoto vzdělávacího zařízení. Generální rekonstrukce by měla zahrnovat nejen střechu, ale také přestavbu půdy, výměnu oken, rozvodů vody, elektřiny a mnohé další věci. „Máme tady ještě olověné rozvody vody,“ uvedl ředitel Skokan.

Také například Galerie Dračí ulička by se v budoucnosti mohla přemístit do prostor půdy gymnázia. To potvrdil v rozhovoru pro Trutnovinky její provozovatel, kantor Jaroslav Dvorský. „Ta možnost přemístit galerii jinam tady je, ale je stoprocentně závislá na tom, jak se podaří zrealizovat dlouho připravovaná a netrpělivě vyhlížená přestavba celého areálu školy, která je už dlouhá léta potřebná. V projektu je naše galerie začleněna do půdních prostor. Zřejmě bychom se však nezřekli současné chodby, kde zatím galerie našla své útočiště,“ prozradil Dvorský.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Archiv gymnázia

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena