Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.10.2018
Přesný čas: 09:48 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

PROSTRANSTVÍ PŘED DIVADLEM ZPESTŘILY DVĚ BRONZOVÉ PAMĚTNÍ DESKY

článek vytvořen 11. 05. 2010, přečetlo si ho 2547 lidí

Trutnov - Dvě bronzové desky, připomínající vznik nového kulturního centra Uffo, jsou od včerejška umístěny na náměstí Republiky. Instalovány byly na dva kameny zapuštěné v zemi pod stožáry - v rohu prostranství u soudní budovy.
Jedna deska a kámen byly vráceny na místo zhruba po devatenácti měsících - 7. října 2008 poklepem na základní kámen s bronzovou deskou začala oficiálně stavba městského kulturního centra. Připomeňme, že právě tento základní kámen novostavby (na prvním snímku) pochází symbolicky z nejvyšší hory Krkonoš - dominanty regionu, kterému má nové víceúčelové kulturní zařízení sloužit.

Druhá pamětní deska upozorňuje na okolnosti vzniku stavby. Především na podporu Evropské unie, která poskytla na stavbu divadla zhruba 190 milionů korun. A rovněž je na ní napsáno, že stavbu prováděl trutnovská stavební společnost BAK. Obě desky jsou ještě uvedeny bez názvu Uffo, který byl kulturnímu centru vybrán teprve minulý měsíc.FOTOGALERII Z POKLEPU NA ZÁKLADNÍ KÁMEN DIVADLA NAJDETE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena