Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.10.2018
Přesný čas: 10:43 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

VIDEO: STAVBAŘI UŽ PŘEDALI MĚSTU DOKONČENÉ KULTURNÍ CENTRUM

článek vytvořen 27. 04. 2010, přečetlo si ho 5079 lidí

Trutnov - Podpisem předávacího protokolu v pondělí stavbaři oficiálně předali městu nové kulturní centrum, lidově dosud označované jako divadlo. Listiny podepsali trutnovský starosta Ivan Adamec a generální ředitel stavební společnosti BAK Dušan Čížek přímo v hlavním sále kulturního centra. Podívejte se na video.
Moderní kulturní stánek je hotový o týden dříve, než bylo původně domluveno. "Divadlo je kompletně dokončeno podle toho, jak byla vypsaná veřejná zakázka. To znamená, kompletní budova včetně vybavení, které je pevnou součástí divadla - hlediště, vybavení kuchyně a kavárny. Stavba je plně funkční," uvedl Dušan Čížek z firmy BAK.


Trutnovský starosta Ivan Adamec a generální ředitel firmy BAK Dušan Čížek při podpisu v novém divadle

Přitom stavba začala teprve v říjnu 2008 a ještě před rokem byla na místě hotová teprve základová deska a strop prvního podlaží. "Byla to pro nás prestižní záležitost. Stavíme doma v Trutnově, kde žije většina našich zaměstnanců. A divadel se po republice po revoluci postavilo řádově jednotky a málo z nich je tak kvalitních, jako to trutnovské. Výrobní halu nebo administrativní budovu umí postavit kdekdo, ale divadlo to je něco víc," řekl Čížek.Podle trutnovského starosty skončila jedna významná etapa kulturního centra. Město nyní nechá vybavit divadelní budovu novým nábytkem, zejména v administrativní části a některé doplňkové technologie. "Bude potřeba vše vyzkoušet. budova má velmi technický charakter, je prošpikovaná technologiemi, sladit to nebude vůbec jednoduché. Také obsluha této budovy se musí řádně proškolit," upřesnil Adamec.

Zítra začíná kolaudace. Od 1. května se začne pro budovu používat nový název Uffo - společenské centrum Trutnov. Slavnostní otevření se uskuteční 24. září.Město výstavbou divadla získalo více než 7 tisíc metrů čtverečných pro kulturu, spolkový život, divadlo, kongresy a  zasedání. "Nové divadlo bude jakýmsi dárkem občanům a městu k výročí 750 let od první písemné zmínku o našem městě," řekl už dříve trutnovský starosta Ivan Adamec.

Kromě klasického divadla s kukátkovou scénou pro 390 diváků umožní moderní budova vytvoření divadelní arény pro 589 diváků. Při přeměně na plesový sál má kapacitu 522 míst, při koncertech 640 diváků. Pod budovou je podzemní parkoviště pro 81 aut (z toho 6 pro tělesně postižené) a veřejné WC. Stavbu projektoval pražský Ateliér AG studio, autory návrhu jsou Radek Vopalecký a Luděk Štefek.

Divadlo by mělo stát zhruba 480 milionů korun, z toho 190 milionů korun získal z fondů Evropské unie.Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena