Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 18.01.2019
Přesný čas: 00:53 Svátek: Vladislav Zítra: Doubravka

DIVADLO PONESE NÁZEV UFFO, PODLE VÝZNAMNÉHO TRUTNOVSKÉHO RODÁKA

článek vytvořen 21. 04. 2010, přečetlo si ho 10785 lidí

Trutnov - Právě dokončované Kulturní centrum (lidově zatím označované jako divadlo) ponese název UFFO - Společenské centrum Trutnov. Dnes to oznámil ředitel centra Libor Kasík. "Vybrané jméno vzdává hold jednomu z nejvýznamnějších trutnovských rodáků působících v oblasti kultury Uffo Hornovi. Název navíc považuji i za originální a dobře zapamatovatelný," uvedl Kasík.
Vhodné označení hledalo vedení organizace téměř půl roku. Nebylo to jednoduché, protože název měl být jasný, aby mohl zlidovět, přitom měl ale zdůraznit účel budovy. "Za tu dobu se objevilo asi pět desítek návrhů. Několikrát se opakovalo jméno Uffo. Navíc se domnívám, že Hornovy názory jsou překvapivě aktuální i dnes," vysvětlil Libor Kasík. Více o osobnosti Uffo Horna čtěte zde.

Nový název centra (stejně tak i logo) se začne oficiálně užívat od 1. května.Na prvního máje začne rovněž dlouho očekávaný prodej divadelního předplatného nového centra. A ředitel Kasík slibuje, že výjimečně variabilní kutlurní prostor představí to nejlepší ze současné české divadelní produkce. „Jsem, přesvědčen, že obyvatelé Trutnova mohou být na svůj nový kulturní stánek skutečně hrdí. Díky scénickým možnostem nemá v České republice prakticky obdoby,“ naznačil Libor Kasík.

Slavnostní otevření proběhne během posledního zářijového víkendu. Již nyní jsou však připraveny tři předplatitelské divadelní skupiny, díky nimž se nejen trutnovští zájemci budou moci setkat s nejlepšími českými divadly a herci.

„Oproti dosavadní jedné skupině rozšiřujeme pro příští sezónu jejich počet na tři. Budou zaměřeny na činoherní, hudební i moderní scénické formy. Kompletní přehled obdrží lidé od května v předplatitelském bulletinu, na nových webových stránkách či na dalších místech. Již nyní však mohu prozradit, že se můžeme těšit například na Dejvické, Švandovo, Klicperovo divadlo, či na scény jako Ypsilonka, Kašpar, Ungelt či Damúza. Z představení mohu zmínit tituly Mandragora, Nebezpečné vztahy, Jaromír Jágr, Kladeňák, muzikály West side story a Chicago, či dnes již takřka kultovní inscenaci Richarda Nováka a režijního tandemu SKUTR La Putyka,“ vyjmenoval ředitel.

Nové centrum ale nebude hostit pouze divadelní představení. Součástí programu budou rovněž koncerty širokého žánrového rozpětí, výstavy, akce pro děti, zábavné pořady či nejrůznější společenské události. „Za zmínku jistě stojí například plánovaná vystoupen kapel Čechomor či Nightwork, orchestru Melody Makers, nebo chystané provedení Mozartova Requiem,“ dodal Kasík.

Veškeré informace budou k dispozici od prvního květnového týdne na novém webu www.uffo.cz. Prodej předplatného bude probíhat v recepci trutnovského Národního domu. Od 3. do 14 května mají možnost zakoupení stávající předplatitelé, v následujících dnech a týdnech jej budou moci získat všichni ostatní zájemci.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena