Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:07 Svátek: Igor Zítra: Olivie

MLADÁ FRONTA DNES: MUŽE Z TRUTNOVA SOUDÍ ZA ZNÁSILNĚNÍ NEZLETILÉ

článek vytvořen 13. 04. 2010, přečetlo si ho 1744 lidí

Trutnov - Až dvanáctiletý trest hrozí dvacetiletému Miroslavu Karikovi z Trutnova. U hradeckého krajského soudu se zpovídá z pokusu o znásilnění nezletilé. „Se smyšlenou záminkou, že čtrnáctileté dívce ukáže, kde budou mít bunkr, ji vloni začátkem listopadu odvedl do sklepních prostor, kde plánoval pohlavní styk,“ uvedl státní zástupce Milan Šimek.
Ve sklepě obžalovaný zamkl dveře, rozepnul dívce mikinu a obnažil se. Po dívce pak požadoval orální sex. Dívka se ale bránila a nakonec se jí podařilo utéct.

Podle Kariky se mohlo jednat o mstu ze strany dívčiny matky, kterou den předtím jeho matka jako správkyně domu vykázala z bytu za neplacení nájmu. To potvrdila i Karikova matka: „Neplatila, tak jsem ji vyhodila. Potom mi řekla, že když vyhazuju lidi z bytu, zasadí se o to, aby mi zavřeli syna.“

Svědkyně dodala, že matka údajné poškozené už jednou před soudem křivě vypovídala.

U soudního líčení byl přítomen i John Bok ze spolku Šalamoun. Ten se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné rozhodování soudní moci. „Je tu spousta rozporů. Například zde selhala policie,“ tvrdí Bok.

Policie podle něj na místě činu nezajistila pachové stopy ani otisky prstů. „Tento mladý muž je souzen na základě tvrzení mladé čtrnáctileté dívky, o které ve škole říkají, že je ulhaná,“ uvedl Bok a dodal, že na místě činu se nenašly ani chomáče vlasů, které měl Karika dívce při potyčce vytrhnout.

Petr Vaňous
Mladá fronta DNES

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena