Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 13.08.2022
Přesný čas: 14:40 Svátek: Alena Zítra: Alan a Sylva

NA BĚŽKÁCH PŘES JESTŘEBÍ HORY

článek vytvořen 09. 02. 2010, přečetlo si ho 1547 lidí

Při opravdové zimě, jaká panuje nyní, mohou příznivci bílé stopy vyrazit na nekonečnou túru. K běžkařskému výletu lze použít skútrem upravené nástupové stopy směrem na Krkavčinu a hřebeny Jestřebích hor. U bývalého Větrného dolu nad Chlívcemi se napojí na upravovanou hřebenovou stopu směr Švédský vrch, Odolov, pod Žaltmanem a Paseky (Brendy), kde je křižovatka dalších upravovaných stop.

 
Upravená devatenáctikilometrová trať vede na trase Krkavčina - Švédský vrch - Pěticestí - Odolov - Panská cesta - Bílý Kámen - Bučina - Paseky - dvoukilometrový okruh na Pasekách - Slavětín (bunkr) - Petříkovice. Za příznivých sněhových podmínek se dále udržují trasy: Batňovice - Kvíčala (nájezd z Úpice) - Končiny - silnice nad Markoušovicemi - kolem Hůry - horní konec Markoušovic - Paseky nebo Paseky - Trutnov – Lhota. Další oblíbená trasa v délce osm a půl kilometru vede z Janovic přes Radvanice na Paseky. Aktuální informace o běžkařských tratích jsou i na webových stránkách Rtyně v Podkrkonoší: www.rtyne.cz.
Pro lyžaře jsou v provozu rovněž vleky v Chlívcích, Radvanicích a Petříkovicích. Lyžařský vlek ve Chlívcích je za dobrých sněhových podmínek v provozu pondělí až pátek od 15 do 17.30, v sobotu a v neděli od 9.30 do 16 hodin. Informace o provozu lyžařského vleku Studénka v Radvanicích jsou na adrese: www.vlekradvanice.cz. Na severní straně Jestřebích hor je uměle zasněžovaná sjezdovka, která je pravidelně upravována rolbou. Je zde také rychlé občerstvení, půjčovna lyží a snowboardů.

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena