Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.03.2018
Přesný čas: 17:17 Svátek: Josef Zítra: Světlana
českozpívá

MUSHER HAVRDA JE DOMA, Z ALP PŘIVEZL DRUHÉ MÍSTO V ZÁVODĚ PSÍCH SPŘEŽENÍ

článek vytvořen 22. 01. 2010, přečetlo si ho 1614 lidí

Trutnov - Ze savojských Alp zpátky domů do Vlčic se dnes vrátil musher Radek Havrda (36). V prestižním závodě psích spřežení La Grande Odyssée obsadil druhou příčku a stal se jedním z nejúspěšnějších účastníků dramatického putování po francouzských a švýcarských Alpách.


Havrda se mezi legendy evropského mushingu zapsal už loni, když desetidenní mezinárodní závod v drsných podmínkách vyhrál. Letos se ale na tisíc kilometrů dlouhou trať vydával s větším respektem. "Letos nebyly moc dobré podmínky na trénování, chyběl nám měsíc tréninku na sněhu," připomněl Havrda.

Neobvyklý sportovní podnik přesto začal výborně. Od počátku se držel v první trojici, ve třech etapách z deseti dokonce zvítězil. Větší počet výher si připsal pouze celkový vítěz Švýcar Emil Inauen, který triumfoval v pěti etapách. "Obětoval tomu všechno, přestěhoval se kvůli tomu do Norska. Vyhrál zaslouženě," uznal Havrda.Havrda se mushingu věnuje od roku 2003. Poprvé startoval v Alpách v roce 2007, kdy vyhrál zkrácenou verzi Odysey. O rok později ujel původní tisící kilometrů dlouhou trať jako čtvrtý, loni stanul na stupni nejvyšším. Kromě toho stihnul ještě v Čechách třikrát vyhrát Ledovou jízdu v Krkonoších 2006, 2007 a 2009.

čtěte také: ČEŠI HAVRDA A VONDRÁK OBSADILI DRUHÉ A TŘETÍ MÍSTO V ZÁVODĚ PSÍCH SPŘEŽENÍ

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ PODROBNOSTI

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena