Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.03.2018
Přesný čas: 17:15 Svátek: Josef Zítra: Světlana
českozpívá

HAVRDA VYHRÁL PRVNÍ ČÁST POSLEDNÍ ETAPY, NÁSKOK LÍDRA SNÍŽIL O 5 MINUT

článek vytvořen 19. 01. 2010, přečetlo si ho 1207 lidí

Trutnov - Vlčický musher Radek Havrda zvítězil v úterní 1. části závěrečné etapy alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée. K nočnímu bivaku na polární základnu dojel po 77 kilometrech první a snížil celkovou časovou ztrátu na prvního Švýcara Emila Inauena o pět minut. Dvě minuty za Havrdou dojel Jiří Vondrák z Vrchlabí, který se v celkovém pořadí posunul na třetí místo.


Vondrák to konečně dokázal. Po několika pokusech se mu podařilo dostat se před Karlssona a zrovna před poslední etapou. Jeho psi uběhli 77 kilometrů dlouhou první část desáté etapy o třináct minut rychleji než Švéd, čímž se dostal o téměř pět minut před něj. Karlsson totiž musel dva vedoucí psi nechat odpočinout a nasadit dva jiné vůdce, kteří nebyli tak dobře připraveni.


V celkovém pořadí ztrácí druhý Havrda na prvního 28 minut, což se zřejmě už nepodaří dotáhnout. Zajímavý proto bude boj zejména mezi druhým Havrdou, třetím Vondrákem a čtvrtým Švédem Peterem Karlssonem. Rozdíl 22 minut mezi druhým a čtvrtým slibuje napětí až do poslední chvíle. Ve středu jedou týmy psích spřežení druhou část závěrečné etapy - 87 kilometrů dlouhou cestu z polární základny do cílového střediska Val Cenis. Tam slavný alpský závod, ve kterém Radek Havrda obhajuje loňské vítězství, vestředu odpoledne skončí.připravujeme další podrobnosti

ČTĚTE TAKÉ:
ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ GRADUJE. RADEK HAVRDA VYHRÁL 9. ETAPU
HAVRDA PŘEČKAL KRUTOU NOC SE PSY VE STANU. NA LÍDRA ZTRÁCÍ 40 MINUT
PO OPRAVÁCH ČASŮ HAVRDA ZŮSTAL DRUHÝ, NA LÍDRA ZTRÁCÍ 29 MINUT
RADEK HAVRDA ZVÍTĚZIL V KRÁTKÉ PÁTÉ ETAPĚ, CELKOVÉ POŘADÍ SE NEMĚNÍ
 

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena