Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.03.2018
Přesný čas: 17:16 Svátek: Josef Zítra: Světlana

HAVRDA PŘEČKAL KRUTOU NOC SE PSY VE STANU. NA LÍDRA ZTRÁCÍ 40 MINUT

článek vytvořen 17. 01. 2010, přečetlo si ho 1302 lidí

Trutnov - Deset a půl minuty. Takovou ztrátu nabral vlčický musher Radek Havrda v 7. etapě alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée na vedoucího Švýcara Emila Inauena. Celkově ztrácí téměř 40 minut. Víkendová etapa rozdělená na dvě části (a s nočním bivakem) se vydařila druhému Čechovi - Jiřímu Vondrákovi z Vrchlabí. Byl jen o 10 vteřin pomalejší než Inauen, i on si uchovává naději na celkové vítězství - ztrácí 45 minut a 35 vteřin.
Sedmá etapa byla rozdělena na dva dny. První sobotní část v délce 41 km zvládlo všech dvacet spřežení a havrda zajel nejlepší čas. Noc všichni přečkali na bývalé polární základně ve výšce 2 tisíc metrů nad mořem. "Na bivaku byl hrozný vítr. Sice jsem psům dal oblečky a spali na slámě, ale bylo to tak náročné, že jsem si je narval k sobě do stanu. Bylo hodně krušné počasí, foukal silný vítr, úplná Sibiř," řekl Radek Havrda. Podívejte se na Radka Havrdu na videu.V neděli se týmy vydaly na 86 kilometrů dlouhou cestu Val Cenis. Jenže na závodníky kromě silného větru čekalo i nepříjemné překvapení. Na většinu trati napadlo až 15 centimetrů čerstvého sněhu. To nejvíce vyhovovalo vedocuímu závodníkovi Inauenovi ze Švýcarska a vrchlabskému musherovi Jiřímu Vondrákovi. Rozdíl mezi oběma v cíli byl pouhých deset vteřin, což je mezi psími spřeženími minimální rozdíl.

Podívejte se Jiřího Vondráka na videu.


Havrda sice mírně ztratil, ale udržel si šanci na celkové prvenství. "S naším výkonem jsem zatím docela spokojený, Koukám se ale s obavami do dalších dnů. Čekají nás v rychlém sledu po sobě hodně náročné etapy. Hlavní je, aby psi byli v pořádku. Zatím jsou, doufám, že budou i dál. Vše je otevřené. Naše ztráta není tak velká. Půlhodina se dá stejně rychle získat, jako ztratit," dodal šestatřicetiletý Havrda.

V pondělí závody pokračují dalšími dvěma etapami. Dopoledne se pojede na trati z Bramans do Bonneval (47 kilometrů) a večer z Bessans do Sardières (62 kilometrů). Slavný alpský závod, ve kterém Radek Havrda obhajuje loňské vítězství, skončí ve středu 20. ledna.

CELKOVÉ POŘADÍ PO 7. ETAPĚ:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 25:30:43 hodin
2. Radek Havrda (Česká rep.)  - ztráta 00:39:32
3. Petter Karlsson (Švédsko)  - ztráta 00:44:44
4. Jiří Vondrák (Česká rep.)  - ztráta 00:45:35
5. Jo Are Brennodden (Norsko) - ztráta 01:53:49

Pavel Cajthaml, Zbyněk Kačer
Trutnovinky.cz
Foto a Video: grandeodyssee.com

ČTĚTE TAKÉ:
PO OPRAVÁCH ČASŮ HAVRDA ZŮSTAL DRUHÝ, NA LÍDRA ZTRÁCÍ 29 MINUT
RADEK HAVRDA ZVÍTĚZIL V KRÁTKÉ PÁTÉ ETAPĚ, CELKOVÉ POŘADÍ SE NEMĚNÍ


© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena