Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.03.2018
Přesný čas: 17:15 Svátek: Josef Zítra: Světlana

PO OPRAVÁCH ČASŮ HAVRDA ZŮSTAL DRUHÝ, NA LÍDRA ZTRÁCÍ 29 MINUT

článek vytvořen 16. 01. 2010, přečetlo si ho 1286 lidí

Trutnov - Ani nečekaná nástraha „šprýmařů“ v podobě úmyslně změněného značení na trati nezastavila vlčického mushera Radka Havrdu v dobrých výkonech v náročném závodě psích spřežení La Grande Odyssée. Šestatřicetiletý dobrodruh sice v 6. etapě alpské soutěže mírně ztratil, ale stále se drží na výborném druhém místě.


Podle oficiálních pátečních výsledků na trase z Megeve do Notre Dame De Bellecome ztratil na dosavadního lídra Emila Inauena 8 minut a 56 vteřin.  Celkově na něj má ztrátu 29 minut. „Někdo, snad nějací teenageři, předělal značení trati, zřejmě z legrace, takže několik spřežení sjelo z trati anebo si trasu nevědomky zkrátilo. Máme ale v saních GPS systém, takže pořadatelé provedli korekce dosažených časů,“ vysvětlil Havrda.

Ani mírná ztráta nezkazila Havrdovi náladu. K etapě totiž přistoupil s taktikou připravit psí smečku na další náročné dny. „S naším výkonem jsem byl spokojený. Psi běželi dobře, do cíle jsme dorazili včas. Zapřáhl jsem jen osm z možných deseti psů, pošetřil jsem některé na náročnou sobotní etapu. Nechal jsem odpočinout ty nejlepší lídry,“ chválil Havrda.

Jeden z nejznámějších alpských závodů je zhruba v polovině. Proto Havrda ještě nepovažuje závod za rozhodnutý. „Může se ještě stát spousta věcí. Jsem ale rád, že dvě zranění, která pejsci měli, už jsou jakžtakž vyléčená. Evidentně byla způsobena tím, že jsme neměli dost natrénováno. Šlachy a svaly ještě nebyly zpevněné natolik, aby byly schopné absolvovat závod,“ dodal Radek Havrda.

Další český musher v boji o nejvyšší příčky - vrchlabský Jiří Vondrák - je na čtvrtém místě se ztrátou 45 minut na vedoucího Inauena. Sedmnáctý Miloslav Mikolášek ztrácí 6 hodin a 38 minut.

Dnes a zítra závod pokračuje 127 kilometrů dlouhou etapou přepůlenou nočním bivakem na někdejším polárním středisku.

Celkové pořadí po 6. etapě:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 18:12:04
2. Radek Havrda (Česká rep.)  - ztráta 00:29:00
3. Petter Karlsson (Švédsko)  - ztráta 00:35:54
4. Jiří Vondrák (Česká rep.)  - ztráta 00:45:25
5. Jo Are Brennodden (Norsko) - ztráta 01:18:38

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena