Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.03.2018
Přesný čas: 17:17 Svátek: Josef Zítra: Světlana

HAVRDA VE 4. ETAPĚ ZTRATIL, ALE UDRŽEL DRUHÉ MÍSTO. NA LÍDRA ZTRÁCÍ 20 MINUT

článek vytvořen 13. 01. 2010, přečetlo si ho 1305 lidí

Champéry - Ani zranění psa, náročná dvoudenní etapa s nočním bivakem vysoko v horách a dotírající rivalové nesrazili vlčického mushera Radka Havrdu z průběžné druhé příčky v alpském závodě psích spřežení La Grande Odyssée. Ve 120 kilometrů dlouhé etapě (rozdělené do tří částí) sice ztratil na vedoucího Švýcara Emila Inauena 13 minut, celkově ale druhou příčku udržel. Jiří Vondrák z Vrchlabí zůstal čtvrtý.
Úvod náročné etapy se včera dopoledne Radku Havrdovi příliš nevyvedl. Na Inauena ztratil několik minut, navíc přišel o zraněného psa. "Má asi poraněné rameno. Stalo se to v dopolední části, která vedla z Les Gets do Praz de Lys a měřila asi čtyřicet kilometrů. Byl tam z naší strany slabší výkon," přiznal šestatřicetiletý vlčický musher.

Pak následovala cesta na bivak, při které se ukázalo, že problém se zraněními nemá jen Havrda. "Většina musherů zapřáhla jen minimální počet osmi psů, všichni jsou na tom podobně," zdůraznil. Při nočním bivaku čekalo na českého dobrodruha nemilé překvapení. Místo očekávané jasné noci přišlo husté sněžení. "Jenže já spal pod širákem, takže to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Měl jsem spacák úplně promočený," smál se Havrda.

Noční bivak v Morzine - Radek Havrda chystá "pelíšek" svým pejskům. Nejprve vykopat díru, vystlat slámou a potom pejsky obléknout do "oblečků" z dutého vlákna

Jenže špatné se druý den obrátilo v dobré. Vlčickým psům totiž hlubší sníh vyhovoval víc než zmrzlé alpské svahy. "Dnešní etapa se nám vyloženě povedla, jsem nadmíru spokojený," radoval se Havrda.

Podle neoficiálních informací naopak čtvrtá etapa vyšla velmi dobře druhému českému musherovi - Jiřímu Vondrákovi z Vrchlabí, který zřejmě zajel druhý nejrychlejší časi hned po lídrovi Emilu Inauenovi. "Tato dlouhá etapa určitě zahýbá celkovým pořadím, bude důležité, kdo dokáže psy ve správnou chvíli šetřit," dodal Havrda.

Radek Havrda

Pořadí po 4. etapě:
 1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 16:12:29
 2. RADEK HAVRDA (ČR) - ztráta 20:04 minut 
 3. Petter Karlsson (Švédsko) - ztráta 35:03 minut 
 4. JIŘÍ VONDRÁK (ČR) - ztráta 41:20 minut 
 5. Jo Are Brennodden (Norsko) - ztráta 1:12:56 hodin
17. Miloslav Mikolášek (ČR) - ztráta 5:47:16 hodinčtěte také: HAVRDA VYHRÁL 3. ETAPU A JE CELKOVĚ DRUHÝ

připravujeme další podrobnosti

Pavel Cajthaml, Zbyněk Kačer
Trutnovinky.cz
Foto: Clotilde Richalet

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena