Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.02.2019
Přesný čas: 01:13 Svátek: Lenka Zítra: Petr

OSNADO V NEDĚLI SNÍŽÍ POČTY AUTOBUSŮ NA TRASÁCH, KDE PRO KRAJ JEZDÍ JINÍ

článek vytvořen 12. 12. 2009, přečetlo si ho 3009 lidí

Trutnov - Autobusů firmy Osnado bude od neděle jezdit v regionu o třetinu méně než dosud. Kraj si totiž u firmy objednal menší počet spojů než v minulosti. Linky, které Osnado opouští, mají zajistit noví dopravci. Změny se dotknou dvaceti linek, z toho sedm spojů vede, začíná nebo končí v Trutnově.

„Od 13. prosince dochází ke snížení rozsahu o 37% objednané autobusové dopravy ze strany Královéhradeckého kraje v rámci základní dopravní obslužnosti u naší společnosti. Omezíme proto rozsah provozované dopravy pro Královéhradecký kraj v souladu se změnou jeho objednávky,“ uvedl ředitel firmy Milan Kovář.

 

KDE OSNADO OMEZÍ POČET SPOJŮ:
690120 Trutnov-Bernartice-Královec-Žacléř
690140 Trutnov-Radvanice-Jívka-Adršpach-Teplice n.Met.
690150 Trutnov-Svoboda n.Úpou-Pec p.Sněžkou
690160 Trutnov-Malá Úpa,Pomezní Boudy
690170 Trutnov-Janské Lázně
690190 Trutnov-Žacléř
690230 Pec p.Sněžkou-Trutnov-Dvůr Králové-Jaroměř-Hradec Králové


Kraj je přesvědčen, že od neděle nedojde k omezení pro cestující. „O žádné spoje nepřijdou, jde pouze o výměnu dopravce. Dál se pojede podle jízdního řádu,“ prohlásil Vladimír Záleský, jednatel společnosti OREDO, která organizuje integrovanou dopravu v kraji. Mezi čtyřmi jinými dopravci jsou P-transport Broumov, Trutnovská autobusová doprava, ČSAD Ústí nad Orlicí a ČSAD Semily.

Osnado pro Hradecký kraj zajišťovalo nejvíce autobusových spojů. Bylo také v čele firem, které letos v létě nesouhlasily se záměrem kraje zavést integrovanou dopravu. Dalšími členy sdružení byly ČSAD Semily, Veolia Transport Východní Čechy a Orlobus. Právě tyto firmy kritizovaly opatření, které chtěl kraj zavést od 1. září. Nový systém dopravy označily za likvidačníkvůli výraznému snížení dotace na jeden kilometr.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena