Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:56 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ OTEVŘE BAKALÁŘSKÉ STUDIUM V TRUTNOVĚ

článek vytvořen 03. 12. 2009, přečetlo si ho 2578 lidí

Trutnov - Za studiem vysoké školy už nebude potřeba putovat do velkých měst. Kdo se zajímá o elektrotechniku, může získat bakalářský titul přímo v Trutnově. České vysoké učení technické z Prahy - Fakulta elektrotechnická - včera oficiálně oznámilo, že ve městě v září příštího roku otevře první ročník tříletého bakalářského studia v oboru Elektrotechnika a management.
Děkan fakulty ČVUT Boris Šimák
Děkan fakulty ČVUT Boris Šimák představil novinku - bakalářské studium - na tiskové konferenci v Trutnově

„Bude to denní prezenční forma studia, která se od toho pražského modelu bude lišit daleko větší provázaností na praxi a spolupráci s místními podniky. Část výuky bude mít klasickou podobu v učebnách, od druhého ročníku se bude poměrná část odehrávat ve zdejších podnicích,“ řekl děkan elektrotechnické fakulty Boris Šimák.

Teoretická část výuky se uskuteční v prostorách školní budovy ve Školní ulici pod taktovkou převážně pražských profesorů. Praktickou část výuky studenti absolvují ve firmách, které se do projektu zapojily. „Z řad studentů postupně získáme kvalifikované lidi. I naši současní zaměstnanci, kteří budou v rámci školy přednášet, tím získají cenné zkušenosti a porostou,“ uvedl Jaroslav Jirman, prezident společnosti ZPA Smart Eenergy. Kromě této firmy se do projektu ještě zapojí trutnovské ABB, Siemens a další podniky.

Prezident ZPA Smart Energy Jaroslav Jirman a místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych
Prezident ZPA Smart Energy Jaroslav Jirman a místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych 

K projektu se připojilo také město. Zajistilo prostory pro výuku, ubytování a stravování pro potenciální klienty. „Snažíme se vytvořit takové podmínky, aby vše pomohlo k tomu, aby se v září 2010 studijní obor tady v Trutnově otevřel. Výuka by měla probíhat ve Školní ulici, kde ještě nedávno působila základní škola kpt. Jaroše, ubytování je sjednáno v internátu Střední školy a odborného učiliště Volanovská. Od stejného subjektu máme nabídku na zajištění stravování,“ upřesnil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych..

„Projekt vnímáme jako zatraktivnění města. Je to nabídka studenty nebo lidi, kteří v Trutnově nebo okolním regionu odmaturují a potom musí jít za studiem do Prahy, Brna nebo Liberce, že mohou studovat doma, což je i o ekonomických nákladech, které jsou v Trutnov a Praze rozdílné,“ dodal Tomáš Hendrych.

Fakulta elektrotechniky chce novinku prezentovat rovněž 22. ledna při Dni otevřených dveří, který pořádá v Praze.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena