Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:17 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA NABÍDLA TVORBU 11 AUTORŮ. PODÍVEJTE SE NA VIDEO

článek vytvořen 21. 11. 2009, přečetlo si ho 6693 lidí

Trutnov - Jedenáct českých autorů se prezentovalo při páteční večerní Módní přehlídce. V sále Národního domu předvedly modelky například kostýmy, šaty, košile, šperky, modely na pomezí klasiky a extravagance. Akci pořádal Dům kultury Trutnov.


Módní přehlídka , která prezentovala různorodou návrhářskou tvorbu zaujala především nevšedními technikami výroby oděvů. Například móda Martina Čapka přinesla zajímavé akcenty do poněkud fádní a ohraničené pánské garderoby. Přesto modely splňovaly nároky společensky předepsaných oděvů a pohodlnosti nošení.

Kolekce Aleny Holé pro sezonu jaro léto 2010 byla velmi barevná a kontrastní, kdy autorka spolupracovala na výrobě se studentkami SOŠ Meziboří. Dana Kenclová pro kolekci Jak jde rok použila techniky jako paličkování, malování na hedvábí, batiku , tkaní, korsienkování a další. Manželé Soňa Hejralová - Horáčková a Vladimír Hejral svoje modely oživily šperky. S kolekcí pro rok 2008 se úspěšně zúčastnili mezinárodní módní přehlídky pořádané Muzeem skla a bižuterie v Jabloni nad Nisou. Šperkařská tvorba firmy Hejral Kov a Šperk je často k vidění na molech módních přehlídek.Naproti tomu návrhářka Kateřina Hornychová Baliharová - KA Design představila celkem 3 kolekce s názvy Kolekce šatů nejen pro volný čas, Veselá trika pro celou rodinu a Kolekce halen a tunik. Veškeré modely jsou kompletně české výroby, počínaje výrobou úpletu, barvením, šitím a malbou konče. RAKAY original Radky Zrůstkové se nebojí originality ručně barvených oděvů z přírodního hedvábí. K sortimentu patří také šály, šátky, kravaty, plédy a šperky, tvořené ve spolupráci s Kateřinou Böhmovou.

Luxusní košile společnosti LUKO s.r.o.zaujaly nevšední barevností, novými nápady i střihy. Sortiment této firmy zahrnuje i košile krojové, westernové, jezdecké a mnoho dalších. Lesk a třpyt byl k vidění v kolekci Blýskání na lepší časy Romany Vojtíškové. Tato návrhářka používá zapomenutou a starobylou techniku tkaní na karetkách , kdy je do příze vetkáno lurexové vlákno.Společenské šaty předvedla Irena Šimková. Diváci tak mohli načerpat inspiraci do nadcházející plesové sezony. Modely pro extravagantní a nápadité ženy, které chtějí podtrhnout svou individualitu byly prezentovány návrhářkou Petrou Pilařovou. Setkání s módou a jejími autory přineslo novinky ze světa oblékání i do Národního domu v Trutnově.FOTOGALERIE ZDE

Simona Langerová
Trutnovinky.cz
Foto: Milan Lhoták, Fotogold Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena