Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:20 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

BENJAMING BAND A XAVIER BAUMAXA DNES BUDOU KONCERTOVAT V HAJNICI

článek vytvořen 18. 09. 2009, přečetlo si ho 1507 lidí

Trutnov, Hajnice - Jedinečné hudební vystoupení punkrockové kapely Benjaming band a jejího hosta Xaviera Baumaxy je připraveno na dnešní večer do sportovního areálu Hajnice. Začátek koncertu je ve 20 hodin, vstupné činí 150 korun. Výtěžek z akce bude použit pro obyvatele hajnických barevných domků.
Benjaming band vznikl 17. listopadu v Petříkovicích u Trutnova. Zakládajícími členy byli dva bráchové tehdy šestnáctiletý Jakub (kytara,zpěv) a o dva roky mladší Lukáš (klávesy). V lednu 2000 přibyl nový člen, ani ne šestiletý Máťa, který oživil kapelu hrou na tamburínu. O další rok později do kapely přibyl táta Olda (basák). V té době Lukáš vyměnil klávesy za akordeon, a v září 2002 už osmiletý Máťa nahradil tamburínu bicími. Od roku 2003 hraje skupina skotský punkrock v nástrojovém složení kytara, basa, bicí a dudy (akordeon).

 ROZHOVOR S KAPELOU ČTĚTE ZDEXavier Baumaxa s kapelou z Petříkovic spolupracoval už při vzniku jejího posledního CD Americké popelníky, když se podílel textem a zpěvem na titulní skladbě. Litvínovský písničkář a kytarista (vlastním jménem Lubomír Tichý) je známý neobvyklým hudebním projevem, založeným na slovních hříčkách a parodiích na různé hudební styly. Na vlastních webových stránkách o sobě píše, že je "buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné."

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena