Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:44 Svátek: Igor Zítra: Olivie

NAUČNÁ STEZKA NOVÉ DVORY – BABÍ

článek vytvořen 15. 09. 2009, přečetlo si ho 1068 lidí

Pro dnešní tip na výlet si vyhraďte pro jistotu víc času do rezervy. Ne proto, že by cesta byla dlouhá. Její délka je okolo 8 km a nabídne spoustu zajímavých přírodních i historických zajímavostí. Časovou rezervu doporučuji proto, že cesta je bohužel mizerně značená a tak z ní můžete sejít. V každém případě je nutné mít sebou mapu, i když mě se podařilo zabloudit i s ní, a musel jsem se pěkný kus vracet.


Naučná stezka má 13 zastavení, ale informační cedule jsou hodně sešlé, popraskané a některé těžko čitelné. Můžete se na nich dočíst o historii lokalit, ochraně přírody, hospodaření v lese, geologii, fauně a historii Krkonoš a Vraních hor. Cesta vede postupně Zámeckými skalami, přes chatu Webrovku, okolo skromných pozůstatků středověkého hradu Rechenburku, pak se vine lesem po vrstevnicích vrcholu Baba, kde se napojuje na další (lépe značenou) naučnou stezku Opevněné Trutnovsko a končí u tvrze Stachelberg. V průběhu cesty se vám nabídne několik pěkných výhledů na Krkonoše a Rýchory.

Lehký terén celé cesty umožňuje ujít vzdálenost za 3 hodiny. Díky dostatečně širokým cestám je vhodná i pro cyklisty. Z Babího se pak už musíte nějak dopravit zpátky do Trutnova, což by neměl být problém, protože autobusové spoje ze Žacléře jezdí poměrně často. Cestu si případně můžete prodloužit na celodenní pochod, když jej spojíte s dřívějším tipem na výlet – pěším pochodem přes Rýchory do Horního Maršova.

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena