Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:16 Svátek: Igor Zítra: Olivie

OKRUH TEPLICKÝMI SKALAMI TROCHU JINAK

článek vytvořen 15. 09. 2009, přečetlo si ho 819 lidí

Většina návštěvníků, kteří zavítají do Adršpašsko-teplických skal, si prohlédnou jezero a tradiční cestu kolem vodopádu a projížďky na loďce. Skály však nabízejí i další zajímavé procházky s neméně zajímavými vyhlídkami, masivy a zákoutími. Naše cesta vychází z obce Skály na druhé straně celé oblasti.


K ní se dostanete nad Jívkou nenápadnou odbočkou z hlavní silnice na Polici nad Metují. V obci Skály se nachází zrekonstruovaný zámeček Bischofstein, nyní přestavěný na hotel s restaurací. Po modře značené stezce projdete kolem romanticky vyhlížejícího Černého jezírka se siluetou skal na pozadí a po silnici pokračujete dál k místům, kde stával středověký hrad.

Modře značená cesta vás dále přivede k zelené, po níž se dáte na výstup úzkou cestičkou k prvnímu zajímavému bodu skal - vyhlídce Lokomotiva. Další úsek posetý roztodivně tvarovanými masami skal vás zavede k Bludišti. Zhruba sto metrů půjdete po okraji hlubokého skalnatého údolí, které se pomalu ztrácí v záplavě zeleně. Občas budete nuceni podrobit se přírodě a protáhnout se skalním oknem, úzkým průchodem nebo vyskočit na metr vysoký balvan. Od Kraví hory pokračuje trasa Supími skálami už širokou cestou lemovanou pitoreskními i respekt budícími skalními kulisami, kterým můžete dávat vlastní názvy. Po této klidné části vás čeká závěrečný strmý výstup na Čápa. K němu nevede viditelná cesta, takže musíte jít od jedné zelené značky ke druhé a další vyhlížet dopředu. Odměnou vám bude nádherný výhled na skalní města, Broumovské stěny, Javoří, Jestřebí a Orlické hory. Zelená trasa vás nakonec přivede zpátky k obci Skály. Celý pochod měří cca 10 km a zabere čtyři až pět hodin.

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena