Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:24 Svátek: Igor Zítra: Olivie

Z JANSKÝCH LÁZNÍ DO JAVORNÍKA

článek vytvořen 16. 07. 2009, přečetlo si ho 886 lidí

Začátkem července jsem zvolil méně známou trasu na druhou stranu od hlavních cílů v okolí Černé hory. Výlet začíná na autobusové zastávce v Janských Lázních a pěší, případně cyklistická trasa vás zavede do obce Javorník, který leží u hlavního tahu z Trutnova na Vrchlabí.


Pěší cesta vede po zeleně značené cestě ke kostelu a dále podél Rudolfova potoka, kde zahýbá do lesa a vede k Janské boudě. V lese změníte barvu pochodu ze zeleně značené na žlutou. Tahle lesní část výletu není pro kola právě ideální, takže cyklisté si cestu prodlouží dál podél Rudolfova potoka, až narazí na žlutě značenou cestu. Po ní se přes Zlatou vyhlídku dostanete také k Janské boudě, odkud budete pokračovat opět po zeleně značené cestě s pěšími až do Javorníka. Od Janské boudy se vám nabídne hlavní cíl výletu – široký výhled na Podkrkonoší. Jak budete sestupovat od Janské boudy podél Javornického potoka, budete mít panorama stále před očima. Je důležité načasovat si počasí, abyste měli výhled co nejlepší.

Při cestě nebudete mít možnost zakoupit si občerstvení, takže se zazásobte dopředu. Na Hladíkově výšině u Janské boudy, na křižovatce zelené a žluté trasy, je dřevěný stůl s lavičkami, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. Celý pěší pochod měří 6,5 km.

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena