Dnes je 30.06.2016
Přesný čas: 03:14 Svátek: Šárka Zítra: Jaroslava

TRUTNOV SI ZKOMPLIKOVAL ZÁCHRANU, NEZÍSKAL ANI BOD S VYSOKÝM MÝTEM

článek vytvořen 30. 03. 2014, přečetlo si ho 3257 lidí

Trutnov - Nepříjemná domácí ztráta s týmem, který byl v tabulce až za Trutnovem. Fotbalisté MFK nezvládli nedělní utkání s Vysokým Mýtem. Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem a vypracovali si dvoubrankový náskok. Domácí v závěrečném „náporu“ pouze snížili brankou Martina Kejzlara.
MFK TRUTNOV - SK VYSOKÉ MÝTO 1:2 (0:1). Góly: 81. Kejzlar - 41. Svoboda z pen., 71. Kopecký. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Sestava Trutnova: Šťastný - Křižovič, Horák, Makovský, Tobiáš - Kamitz (76. J. Holubec), Marks, Kovář, P. Holubec - Kejzlar, P. Doubic (63. Čech).

Jako den a noc vypadaly výkony trutnovských fotbalistů v posledních dvou kolech. Před týdnem s Pardubicemi bylo mužstvo trenéra Dvořáka za perfektní práci odměněno třemi body. V dnešním souboji s Vysokým Mýtem domácí parta vyhořela. Hosté, za které kope zatím nenaplněný fotbalový talent Nikolas Šumský se zkušenostmi z Francie a Argentiny, vyhráli zaslouženě.

V prvním poločase se domácí na nic nezmohli a nebezpečné situace se odehrávaly jen před brankou Šťastného. Ve 24. minutě volej Kopeckého skončil těsně vedle. Ve 34. minutě střelu Svobody na poslední chvíli domácí zblokovali. O chvíli později Svoboda utíkal sám na branku, ale výborně se vrátil P. Holubec a šanci mu sebral. Další akci po pravé hostující straně však už Trutnov nezažehnal. Přišla přihrávka do vápna, kde proti míči vysprintoval Šumský a Horák trošku nešťastně fauloval. Penalta. Po menší debatě si míč vzal Svoboda a střelou po zemi s přehledem poslal Šťastného na druhou stranu - 0:1.

Ve druhém poločase se domácí jakž takž zvedli, ale hrozit dokázali pouze ze standardních situací, zatímco hosté stále podnikali výpady po křídlech. V trutnovské obraně z toho měl vítr hlavně Křižovič, neděle rozhodně nebyla jeho dnem. Nicméně právě on mohl v 62. minutě vyrovnat, kdy jeho hlavičku vytáhl gólman Černík. Aktivita hostů směrem dopředu postupně opadala. V 69. minutě měl gól na hlavě penaltový hříšník Horák, ale ke smůle Trutnova mířil přímo do místa, kde stál Černík. A přišel trest.

V 71. minutě hosté sehráli ódu na fotbalovou radost a po nádherné kombinaci na pár doteků, hlavně patička Svobody stála za to, se míč ve vápně dostal až ke Kopeckému a ten nezaváhal - 0:2. Oživit hru domácího mužstva dokázala střídání, ale vedlo to pouze ke snížení. V 81. minutě posadil J. Holubec parádně míč na hlavu Kejzlarovi a trutnovský útočník tentokrát nedal Černíkovi šanci - 1:2. Další příležitost už si ale domácí nevytvořili.

NÁZORY TRENÉRŮ
Miloš Dvořák, Trutnov:
„Nedokážeme se vyvarovat výkyvů v našich výkonech. Když nebudeme hrát tak, jako třeba už ve druhém poločase, kdy se nám už zase chtělo, budou ty zápasy vypadat takhle. První poločas byl z naší strany tragický. Byli jsme zalezlí, báli jsme se, nikdo to nechtěl vzít na sebe, chyběla mezihra. Špatný. I když soupeř hrál pouze na brejkové situace, byl aktivnější dopředu, což vyústilo v tu branku. V útoku měl velkou kvalitu. Jak Svoboda, tak Šumský dokázali podržet balón a slušně ho rozehrát. To je hrozně důležité. Porážka je hodně velká komplikace. Teď budeme muset ty mínusové body někde stáhnout. Hned v dalším kole jedeme do Liberce a odtamtud je musíme přivézt zpátky.“

Roman Oliva, Vysoké Mýto: „Pro oba týmy to byl důležitý zápas. Myslím, že tři body jsme si zasloužili víc. Vypracovali jsme si víc šancí, hráli jsme zodpovědně. Udělali jsme pouze jednu chybu, kdy jsme inkasovali. Až na těch závěrečných deset minut, kdy do toho Trutnov šel se vším všudy, jsme měli pod kontrolou. Hráčům nemám prakticky co vytknout.“

Dobrovice - Nová Paka 1:1
Náchod - Živanice 1:1
Letohrad - Jablonec n/J 3:0
Ústí n/O - Turnov 2:2
Pardubice B - Rapid Liberec 3:0
Svitavy - Železný Brod 3:1
Kutná Hora - Dvůr Králové 4:0

1. Nová Paka      19  14 4 1   54:18  46