Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.12.2022
Přesný čas: 05:15 Svátek: Iva Zítra: Blanka

MUŽ SE VÁŽNĚ POPÁLIL PŘI OPRAVĚ AUTA V GARÁŽI, MUSEL PRO NĚJ VRTULNÍK

článek vytvořen 29. 03. 2014, přečetlo si ho 9675 lidí

Trutnov - K vážnému případu vyjížděli v pátek odpoledne záchranáři od ulice Za Vápenkou. Při požáru garáže se tam vážně popálil muž, který uvnitř opravoval auto. S popáleninami v obličeji a na těle a byl ošetřen přivolanou záchrannou službou. Následně byl letecky transportován do popáleninového centra v Praze.
Hasičům byla událost ohlášena ve čtvrt na tři odpoledne. Hořelo v jedné části dvojgaráže, kde bylo zaparkované osobní auto Opel. Objekt byl přistavěn k obytnému domu pro sociálně slabší rodiny a střecha garáže sloužila jako terasa pro nájemníky. "Uvnitř garáže muž opravoval osobní vozidlo a svítil si halogenovým svítidlem. Z palivové soustavy unikal benzin, který se rozlil po podlaze až ke svítidlu. Muž se v tu chvíli nacházel pod vozidlem. Od povrchové teploty došlo ke vznícení benzinu a následnému požár," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Muži sice podařilo dostat ven, utrpěl ale vážné popáleniny v obličeji a na těle a byl ošetřen přivolanou záchrannou službou. Následně byl letecky transportován do popáleninového centra v Praze. "Hasiči evakuovali z terasy nad garáži dva nájemníky a požár uvnitř lokalizovali ve 14:51 hodin. Hasební zásah probíhal po celou dobu v dýchacích přístrojích. Díky včasnému zásahu se požár nerozšířil na druhou část garáže, kde bylo další vozidlo, skladované hořlavé látky a čtyři desetikilogramové propanbutanové lahve. Hasiči uhasili požár v 15:18 hodin," dodala mluvčí hasičů.

Plameny zničily opravované auto, došlo k poškození elektroinstalace garáže, vrat, ručního nářadí, elektrické nabíječky a akumulátorových baterií. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 100 tisíc korun.


(pac, tz-mža)
Trutnovinky.cz
Foto: hasiči

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena