Dnes je 24.06.2017
Přesný čas: 09:05 Svátek: Jan Zítra: Ivan

BASKETBALISTKY KARY V BRNĚ BOJOVALY, ALE VE ČTVRTFINÁLE PROHRÁVAJÍ

článek vytvořen 29. 03. 2014, přečetlo si ho 2933 lidí

Trutnov - Podobný scénář jako všechna tři předcházející letošní střetnutí mělo úvodní čtvrtfinále trutnovských basketbalistek s Imosem Brno. Hráčky Kary podaly proti účastníkovi Euroligy dobrý výkon, jenže na vítězství to nestačilo. V hale Rosnička dnes prohrály o jedenáct bodů. Série, která se hraje na tři vítězné zápasy, pokračuje v úterý v Trutnově.
BK IMOS BRNO - KARA TRUTNOV 79:68 (18:19, 46:35, 61:45). Body: Hanušová 21, Key 14, Jurčenková 12, Pecková 10, Vlková, Hamilton Carter a Kašpárková 6, Jalčová 3, Křivánková 1 – Pazderová 15, Prokešová 14, Hindráková 12, Johnson 10, Nováková 6, Vacková 5, Ovsíková 4, Russell 2. Rozhodčí: Dolinek, Janovský. Fauly: 16:21. Trestné hody: 23/17 - 9/6. Diváci: 200.

Vývoj utkání: 8:0, 12:12, 18:19, 24:25, 36:30, 46:35, 52:37, 54:43, 61:45, 66:54, 73:64, 79:68

Zápas pro trutnovské basketbalistky nezačal dobře, první koš daly až ve třetí minutě. Ovšem o to zajímavější a příjemnější pro ně byl zbývající průběh první čtvrtiny, v níž se na palubovce českého vicemistra propracovaly do vedení. Bodově navrch měly hostující hráčky ještě v půlce druhé čtvrtiny (26:28), ale pak do konce prvního poločasu vypadly z rolí a Brňanky toho využily. Nastřílely dvacet bodů, zatímco Trutnovačky jen sedm.

„Z naší strany to byl velmi slušný výkon a kolektivní obranou všech hráček jsme přinutili Žabiny dělat chyby. Bohužel v útoku jsme zahodili několik velmi dobrých pozic včetně těch vyložených z pod koše a tím si domácí hráčky stále udržovaly náskok,“ všiml si trenér Kary Jozef Rešetár.

Dvakrát se trutnovské basketbalistky ve druhém poločase dostaly ke stažení náskoku pod deset bodů, ale brněnské hráčky zůstávaly v klidu a nepustily si hostující družstvo na dostřel. „Dělal nám problém jejich útočný doskok,“ poukázal kouč Kary na rozdíl deseti míčů v této statistice. Trutnovský tým se v utkání také příliš nepouštěl do průnikových situací, které by nutily soupeře faulovat. Házel tak jen devět trestných hodů. „Rozhodčí dnes pískali velmi slušně, podalo dobrý výkon,“ poznamenal Rešetár.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, který ale srazily naše výpadky. Až zlepšená obrana v druhé desetiminutovce vedla k našemu náskoku. Ten jsme už udrželi, ale opět jsme neměli možnost střídat více hráček. Trutnov hrál velmi dobře, dařila se jim zejména v první desítce střelba a bojovali,“ hodnotil utkání trenér Jan Bobrovský.

Hráčky Kary prohrály první čtvrtfinálový zápas o jedenáct bodů a naznačily, že by v této sérii mohly favorita pozlobit. „Věřím, že když se v domácím prostředí vyvarujeme těch pár chyb, které jsme udělali a zlepšíme doskok, Brno v play off ještě potrápíme. Je na čem stavět,“ podotkl trutnovský trenér Jozef Rešetár a při úterním zápase v hale ZŠ Komenského (od 18 hodin) bude s hráčkami spoléhat na podporu věrných fanoušků. „Teď vás velmi potřebujeme.“