Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 18:35 Svátek: Nela Zítra: Blažej

VÝSTAVA FOTOGRAFA KNOTKA V MATESU NABÍZÍ DOMOVNÍ ZÁKOUTÍ, DETAILY I KVĚTINY

článek vytvořen 29. 03. 2014, přečetlo si ho 5567 lidí

Trutnov - Fotoklub KDÚ nabídl tentokrát své prostory v Matesu trutnovskému fotografovi Ivanu Knotkovi (1951), který je členem dalšího zdejšího fotoklubu Nadraka. Na výstavě zaujmou především tajemná domovní zákoutí bez lidí, výřezy celků, různé detaily na zdech a podobně. Právě tyto fotografie jsou na výstavě nejzajímavější. Autor se také představuje zvětšené detaily květin.


Fotograf má pestrý žánrový rozptyl, což ostatně sám potvrzuje. „Nemám specifickou oblast, mám rád fotografie, které dávají možnost vytvářet vlastní příběh divákovi. Nepotřebuji, aby to bylo hezké, jen hezké. Radost mi udělá, když se lidé zastaví a ve fotce něco hledají. Ale tím se nezříkám podívat se na svět tak, jak jen očima nelze - makrofotografie, detaily,“ uvedl.

Knotek začal fotografovat poměrně pozdě, v roce 2000, kdy mu bylo téměř padesát let. „Viděl jsem v jednom obchodě velkou zvětšeninu a pomyslel si, že takovou fotku bych chtěl také udělat. A kamarád Milan Lhoták pomohl k realizaci radou, výběrem vybavení. Později jsem se stal členem fotokolečka Nadraka,“ vzpomíná fotograf, pro nějž bylo největší ctí, že jeho fotografie byly vystaveny jako součást hudebního festivalu Trutnovský podzim. „Tuto čest a možnost dostalo zatím hodně málo fotografů,“ řekl.Fotografie Ivana Knotka, který se věnuje dospělým klientům v trutnovském Regionálním institutu ambulantních psychosociálních služeb Riaps, vystavoval i na jiných místech. Jeho snímky viděli návštěvníci výstav například v Blatné, v Malých i Velkých Svatoňovicích, Rtyni v Podkrkonoší, Dvoře Králové, Tmavém Důl, Praze, Hostinné, v polských městech Jelenia Gora, Swidnica, v Trutnově, Kroměříži či v České Skalici. Jeho výstava v Matesu potrvá do 11. června.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál a Zbyněk Šanc

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena