Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:27 Svátek: Albert Zítra: Cecílie
českozpívá

VODÁCI CHTĚJÍ PENÍZE NA NOVOU LODĚNICI ZÍSKAT NA VODÁCKÉM PLESE

článek vytvořen 10. 02. 2009, přečetlo si ho 2594 lidí

Trutnov - Pobavit se a přitom podpořit zdejší vodáky můžete, pokud se vydáte na konci února na Vodácký ples. Ten se uskuteční v sobotu 28. února ve Starých Bukách U Smrku. Výtěžek poputuje na výstavbu nové vodácké loděnice v Poříčí. "Nynější zázemí pro závodníky a další rozvoj vodáctví na Trutnovsku je silně nedostačující," uvedli organizátoři.
"Kanoistika je oproti jiným sportům v našem regionu velmi znevýhodněna a dotace, které trutnovský oddíl dostává, nepokryjí ani již tak omezené náklady na vlastní činnost," tvrdí trutnovští vodáci. Přitom někteří závodníci kanoistického oddílu působí ve světové třídě v disciplínách sjezd na divoké vodě a extrémní sjezd na divoké vodě. Členové malého, ale úspěšného vodáckého oddílu TJ Loko Trutnov pravidelně sbírají úspěchy na pohárových či republikových závodech a často se prosazují i v zahraničí.

1. VODÁCKÝ BÁL
V sobotu 28.2. 2009 od 20 hodin, v kulturním sále hospůdky „U Smrku“ ve Starých Bukách
Živá hudba, pestrý program, tombola s nejen vodáckými cenami
Kdo přijde, připluje, nebo se jinak dopraví ve vodáckém obleku-převleku, bude mít zlevněné vstupné.
Doprava na místo konání akce a zpět do Trutnova zajištěna mikrobusem.

Jedním z nejúspěšnějších je kajakář Aleš Marek. Patří mezi deset nejlepších sjezdařů na světě. Při loňském červnovém mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v italské Ivree získal zlato v dlouhém závodě kajakářských hlídek. V individuálních závodech byl desátý na dlouhé trati a jedenáctý ve sprintu.

Dvě zlatými medailemi z Českého poháru ve vodním rodeu se může pochlubit kajakář Václav Jezvina. Lukáš Horyna vybojoval druhou příčku v letošním kajakkrosu. Nadějný junior Martin Kádrle se stal mistrem republiky ve sjezdu. „Je to největší oddílové želízko v ohni. Pravidelně vyhrává závody, hodně se věnuje tréninku,“ uznal předseda vodáckého oddílu Martin Zieris.

Mezi veterány se naopak prosazuje nestor trutnovské kanoistiky Jiří Hák. Na nedávném mistrovství Evropy ve slalomu dokonce vyhrál. „Na to, jaký jsme malý oddíl, máme výborné jezdce,“ chválil Zieris.

Oddíl každoročně pořádá v Poříčí u bývalé hasičské zbrojnice vlastní závody. Konají se vždy v úvodu května a bývají většinou součástí národní kvalifikace.

Další informace na vyžádání na e-mailu: kanoistika@atlas.cz

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Kresba: vodácký oddíl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena