Dnes je 21.10.2017
Přesný čas: 23:28 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

ŠPATNÁ GENERÁLKA. TRUTNOV DOSTAL PŘED PLAY OFF KARLOVARSKOU FACKU

článek vytvořen 26. 03. 2014, přečetlo si ho 1892 lidí

Trutnov - Tři dny před vrcholem letošní sezony trutnovské basketbalistky dostaly facku, která zrovna nebudí dobrý dojem z týmu trenéra Jozefa Rešetára. V závěrečném kole nadstavbové skupiny A2 v Karlových Varech dnes prohrály hráčky Kary 73:67 a před sobotní úvodní čtvrtfinálovou bitvou s Imosem Brno jejich výkon vzbudil rozpaky.
BK LOKOMOTIVA KARLOVY VARY - KARA TRUTNOV 73:67 (25:15, 34:34, 54:53). Body: Tavic 16, Vrančič a Kučerová 15, Blazejewski 10, Sedláčková 9, Eisnerová a Kušlitová 3, Houdková 2 - Ovsíková 22, Hindráková 18, Pazderová 8, Prokešová 7, Russell 5, Johnson 4, Vacková 2, Nováková 1. Rozhodčí: Blahout, Beneš. Fauly: 22:20: Trestné hody: 17/10 - 20/16. Trojky: 5:3. Diváci: 150.

Vývoj utkání: 8:2, 19:9, 25:15, 27:23, 29:27, 34:34, 41:37, 49:45, 54:53, 60:53, 63:61, 73:67

Na jednu stranu v utkání o nic nešlo a trutnovské basketbalistky se nemusely stresovat. Na druhou stranu bylo to poslední utkání před play off a každý trenér vám řekne, že nejlepší příprava je zápas. Hráčky Kary to však v Karlových Varech vzaly za tu špatnou stranu a odehrály velmi nepovedené utkání. „Začali jsme velmi špatně, zřejmě pod dojmem toho, že se v soutěži už nemůže nic změnit a to ovlivnilo náš výkon,“ káral zklamaný trutnovský kouč Jozef Rešetár družstvo za přístup k utkání.

Trutnovačky první čtvrtinu vůbec nezvládly a prohrávaly o deset bodů. Ve druhé desetiminutovce se částečně vzpamatovaly. Jejich hra sice zůstávala nadále kostrbatá, ale domácím už aspoň ztížily situaci v útoku a odměnou jim byl v poločasové přestávce srovnaný stav (34:34). Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas. Na konci třetí čtvrtiny Ovsíková otočila výsledek na stranu Kary (53:54), ale to byl jediný moment v utkání, kdy hostující družstvo vedlo. Navíc měl jepičí život. Vstup do čtvrté čtvrtiny trutnovským basketbalistkám nevyšel a nabranou ztrátu pak celou desetiminutovku doháněly. Necelé dvě minuty před koncem měla Prokešová v ruce vyrovnávací koš, ale nedala a z protiútoku Vrančič proměnila trojku (66:61). Třicet osm vteřin před koncem snížila Ovsíková na (66:65), ale domácí tým odpověděl trojkou Sedláčkové (69:65) a úplnou koncovku si už karlovarské hráčky pohlídaly.

„Bohužel celý zápas jsme v podstatě nehráli to, co je v našich silách. Zápasem jsme se chtěli připravit na play off a utkání jsme jednoznačně chtěli odehrát jinak. Chybělo nám nasazení a bojovnost. Naše chyby v útoku a obraně ovlivnily zápas. Musíme si je rozebrat a jít dál,“ poznamenal trenér Rešetár a dodal, že s takovým výkonem jako dnes by jeho svěřenkyně ve čtvrtfinále s „Žabinami“ rozhodně trutnovské fanoušky nepotěšily.

Strakonice - Slovanka MB 71:85
SŠMH Brno - DSK Basketball 64:58