Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:06 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

MUSÍME. UŽ JE TO JEN KOUSÍČEK, BURCUJE TŘÍGÓLOVÁ HVĚZDA PRVNÍ BARÁŽOVÉ BITVY

článek vytvořen 26. 03. 2014, přečetlo si ho 1512 lidí

Trutnov - Pro hokejistu Jiřího Šimoníčka to byl druhý letošní hattrick. Ten první si vystřílel v základní části v Hronově. S pondělní třígólovou parádou v Milevsku se to však nedá srovnávat. V baráži už přeci jen o něco jde. „Důležité je, že jsme hlavně vyhráli,“ podotkl šestadvacetiletý centr po vítězství na ledě druholigového celku.
Trutnov vyhrál 4:1. Šimoníček zařídil první tři góly svého týmu. Skóroval v 10., 53. a 56. minutě a zvláště ta jeho druhá trefa v přesilovce pět na tři se ukázala jako klíčová. „Dobře jsme to tam sehráli. Stříleli jsme, vytvořili jsme si tlak. Odrazilo se to ke mně před bránu. Chtěl jsem ještě nahrávat, ale všimnul jsem si, že gólman je na druhé straně, tak jsem to bekhendem hodil do brány a on si to tam ještě srazil,“ popsal trutnovský útočník vítězný gól.V první třetině svou gólovou střelu namířil k tyči a při třetí brance využil chyby v domácí rozehrávce. „Vystřelil jsem přes hráče. Spadlo mi tam všechno, na co jsem sáhnul.
To nestává každý zápas,“ smál se Šimoníček. Pro Trutnov ale jen a jen dobře, že mu to tak sedlo zrovna v první barážové bitvě o druhou ligu, o které trenér Lubina řekl, že jeho tým celou dobu tahal za kratší konec. „Já si myslím, že na nás dolehla únava z těch předešlých zápasů. Je to divný. Po play-off jsme měli pauzu skoro dva týdny a teď se to takhle nakupilo za sebe,“ vyprávěl Jiří Šimoníček. „Lepší je, když se hraje pravidelně.“

Hráči Milevska na Trutnov vlétli. Tlačili se před bránu, stříleli, dohrávali souboje. „Druhou třetinu nás přehrávali, ale pak bych řekl, že se to srovnalo,“ poznamenal barážový střelec Trutnova. Šimoníček střílel góly i v předkole proti českobudějovickému týmu HC David Servis. „Budějovice byly hokejovější. Milevsko je takový nepříjemný soupeř. Nastřelovali kotouče, napadali nás ve dvou ve třech a my jsme s tím měli problémy. Možná jsme byli i trošku nervózní,“ přiznal autor hattricku, díky kterému se Draci ujali v sérii vedení 1:0.

A protože se baráž hraje pouze na dva vítězné zápasy, mohou Trutnovští už zítra v případě domácícho úspěchu postoupit do druhé ligy. „Zkusíme to skončit. Je to poslední domácí zápas, takže doufáme, že přijde co nejvíce diváků a my se jim odměníme vítězstvím,“ konstatoval Jiří Šimoníček. Utkání začíná v 18 hodin. „Každý se musí kousnout a vydat ze sebe všechno. Musíme za tím jít. Už je to jen kousíček. Nebylo by příjemné jet na rozhodující zápas do Milevska. Síly ubývají,“naznačil trutnovský hokejista.

Co myslíte, udělají ve čtvrtek Šimoníček a spol. i ten poslední nejtěžší krok?

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Petr Kraus/www.fotokraus.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena