Dnes je 12.12.2017
Přesný čas: 09:18 Svátek: Simona Zítra: Lucie

FOTBALISTÉ TRUTNOVA SI TŘEMI GÓLY PODALI POSÍLENOU REZERVU PARDUBIC

článek vytvořen 23. 03. 2014, přečetlo si ho 2065 lidí

Trutnov - V domácím prostředí fotbalisté Trutnova nechtějí ztrácet body a zatím se jim to na jaře daří. V 18. kole Divize C si Dvořákova parta vyšlápla na pardubickou rezervu, která si přivezla pod Krkonoše posílenou sestavu. I když se hra přelévala z jedné strany na druhou, hráči MFK soupeře takřka k ničemu pustili a zvítězili 3:0 po gólech Kováře, Holubce a Kejzlara.
MFK TRUTNOV - FK PARDUBICE B 3:0 (2:0). Góly: 19. Kovář, 27. Holubec, 69. Kejzlar. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 2:0. Diváků: 200. Sestava Trutnova: Šťastný - Křižovič, Horák, Makovský, Tobiáš - Kamitz, Marks, Kovář (82. Groer), P. Holubec - Kejzlar (75. Čech), Doubic (85. Bönisch).

Šest hráčů širšího kádru druholigového áčka a jeden stabilní, který stál pro žluté karty. Tak posílená byla pardubická rezerva v Trutnově. „O to víc je vítězství cennější,“ měl po utkání velkou radost domácí kouč Miloš Dvořák.

Do jeho týmu se oproti minulému kolu v Dobrovici vrátil Marks a trest z podzimní části už vypršel Kejzlarovi. Ten se však místo v obraně objevil na hrotu vedle Doubice. „V týdnu jsme si zkoušeli různé varianty. Chtěli jsme, aby tam Martin tou svojí figurou trošku pozlobil soupeře, vázal na sebe hráče a uvolňoval prostor Patrikovi. Fungovalo to, jak jsme si představovali,“ objasňoval trenér Dvořák tento záměr s trutnovským čahounem.

A právě Kejzlar měl v 6. minutě první šanci, ale jeho dělovka mířila nad branku hostů. Domácí hráli dobře a odměněni za to byli v 19. minutě. Dlouhý obranný odkop posunul Kejzlar do levého křídla, Holubec u rohového praporku vybojoval míč na protihráči, přihrál na vápno Kovářovi a ten mířil přesně po zemi - 1:0. Ve 27. minutě se domácím povedla akce pro změnu po pravé straně. Křižovič, Doubic, Kamitz vyvezli a dostali do vápna míč na Markse, který se obtočil kolem soupeře a jeho střílenou nabídku zúročil nastavenou placírkou Holubec - 2:0.

„Byl to jeden z nejlepších prvních poločasů, který kluci pod mým vedením odehráli. Nasazení, bojovnost, fotbalovost. To všechno tam bylo. Ale z obou stran. Byl to fotbal nahoru dolu,“ poznamenal trenér Dvořák a dodal, že to vůbec na hřišti nevypadalo, že hraje třináctý proti devátému. Dát gól mohly i Pardubice ale ve 33. minutě střelu z hranice penalty vyrazil Šťastný a příležitosti na přelomu první a druhé půle Trutnov také přečkal. Ač jednou s pomocí břevna. Branková konstrukce zvonila ale na druhé straně. V 64. minutě po Kovářově volném kopu trefil Horák tyč.

O pět minut později byli tihle dva opět v akci. Dlouhý pas Horáka prodloužil Kovář na Kejzlara, jenž vnikl do vápna a nezadržitelně skóroval na zadní tyč - 3:0. Hosté působili bezradně, domácí drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách. V 84. minutě mohl čtvrtý gól přidal Marks, ale míč mu na hlavě sklouzl.

„Dnes kluci zaslouží pochvalu za to, jak poctivě hráli dozadu,“ kvitoval trenér Miloš Dvořák defenzivu mužstva. „Ukázali, jak se má hrát o body. Ne jako minulý týden, kdy tam nebylo nic,“ porovnával duel s porážkou 0:4 v Dobrovici. „Už v týdnu na tréninku jsme si říkali, že to není normální, že pokud se chceme dostat na nějakou úroveň, musí být náš výkon stabilní. Může se stát, že jeden dva hráči z toho vypadnout, ale ne že některé zápasy jsou jako noc a den,“ dodal.

Trutnovský tým výhrou s Pardubicemi zahájil sérii tří důležitých utkání. V příštím kole nastoupí totiž opět doma proti Vysokému Mýtu a další víkend cestuje na půdu libereckého Rapidu. „Dnešní výhru musíme za týden s Mýtem potvrdit a pak bodovat na Rapidu. Když to zvládneme, mohli bychom se vykopat do klidnějších vod, i když v té tabulce se to stále přelévá,“ uzavřel dnes velmi spokojený Miloš Dvořák.

Železný Brod - Letohrad 1:1
Vysoké Mýto - Turnov 3:3
Jablonec n/J - Ústí n/O 5:3
Živanice - Svitavy 4:0
Rapid Liberec - Dobrovice 3:4
Nová Paka - Kutná Hora 1:0
Dvůr Králové - Náchod 3:2 (2:1)