Dnes je 20.11.2017
Přesný čas: 23:51 Svátek: Nikola Zítra: Albert

HOKEJISTÉ POSTOUPILI DO DRUHOLIGOVÉ BARÁŽE, KDE VYZVOU MILEVSKO

článek vytvořen 22. 03. 2014, přečetlo si ho 2575 lidí

Trutnov - Hokejisté prošli úspěšně sítem kvalifikace do letošní baráže o druhou ligu. Po vítězné sérii s pražským přeborníkem zvládli i dvojzápasové předkolo s jihočeským přeborníkem, kterého doma porazili 3:1 a v dnešní odvetě na stadionu HC David Servis České Budějovice zvítězili dokonce 5:1. Už v pondělí začne druholigová baráž proti Milevsku.
HC DAVID SERVIS ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC TRUTNOV 1:5 (0:1, 0:3, 1:1). Góly a asistence: 53. Tupý (Šulčík, Heindl) - 8. Šimoníček (Kozák, Veselý), 23. Procházka (Malinský), 25. Mašek (Šimoníček), 28. Perutek (Smékal, Janoušek), 59. Luštinec (Veselý). Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:6, navíc Hanzal (ČB) 5 minut + OK. Využití: 0:1. Diváci: 250. Sestava Trutnova: Biegl - Kozák, Antonín, Malinský, Karlík, Poul, Procházka, Junek - Luštinec, Šimoníček, Mašek - Zítka, Chytráček, Veselý - Smékal, Janoušek, Perutek.

Zatímco trutnovskému týmu v odvetě chyběl Zelenka, domácí oproti prvnímu utkání vyztužili sestavu ještě o další dva hráče. „Budějovice mají tým, který svým kádrem může hrát druhou ligu, takže pro nás je to velký úspěch a jsme rádi, že jsme udělali další krok. Nebylo to vůbec lehké utkání, naopak velmi náročné,“ podotkl po zápase hrající kouč hostů Jiří Malinský.

Trutnovští zvolili taktiku rychlejšího střídání, aby soupeře nepustili do tempa, přesto úvodní třetina se nesla ve znamení velkého domácího náporu. „My jsme ale parádně bránili a Rado, jak říkám, zase zavřel vrátka,“ poznamenal trenér Malinský. V 8. minutě se navíc hostům podařilo zrealizovat rychlý protiútok, který úspěšně zakončil Šimoníček - 0:1. Soupeře to zaskočilo a musel otevřít hru. „Pro nás bylo důležité, že jsme první třetinu dohráli bez obdrženého gólu. Domácí měli velký nástup, ale dokázali jsme odolat,“ pravil trutnovský lodivod.

Ve druhé třetině se snažili českobudějovičtí hokejisté na ledě ještě víc přitlačit, co se týká tvrdosti, ale to hosté dokázali potrestat. Ve 23. minutě Trutnov využil přesilovku 5 na 3. Malinský nastřelil kotouč do brankáře a Procházka mířil do prázdné brány - 0:2. To už pro domácí mužstvo byla hodně kritická situace, a tak se do útoku často pouštělo i ve čtyřech. „Tím se nám ale otvírala okénka, která jsme dokázali využít,“ přiblížil Malinský. Nejprve Mašek a chvíli po něm Perutek. Hosté vedli v polovině zápasu 0:4.

Asi dvě desítky trutnovských fanoušků byly v euforii. Tři góly ve druhé třetině otupily tlak domácích. Ti se v závěrečné dvacetiminutovce snažili s výsledkem něco udělat, ale hosté jim povolili jen jeden gól v 53. minutě. „Takticky jsme to zvládli velmi dobře,“ chválil Malinský. Domácí se v utkání chopili i posledního stébla a zkusili power-play. Leč marně. Luštinec trefil odkrytou branku a zpečetil trutnovský postup. „Bylo to těžké, složité, ale těšíme se dál,“ poznamenal Jiří Malinský.

Teprve teď totiž přichází pro Trutnov ten opravdový vrchol sezony, k němuž všichni vzhlíželi vlastně již od července. Baráž o druhou ligu. „Uděláme všechno proto, abychom to dotáhli, když už to trvá takovou dobu a ten systém je tak složitý,“ sdělil Malinský. Soupeřem bude Milevsko. „Jako jsme nic nevěděli o Budějovicích a Hvězdě Praha, tak toho moc nevíme ani o Milevsku. Budeme se snažit sehnat nějaké informace, ale jak to tam bude vypadat a co si na ně připravíme, si necháme pro sebe,“ pronesl kouč Malinský.

Trutnovský tým v neděli čeká na domácím ledě lehké vybruslení, odpočinek a už v pondělí odcestuje opět na jih. Barážová série, která se hraje na dva vítězné zápasy, začne na ledě posledního celku druhé ligy. Ve čtvrtek se týmy představí v Trutnově a případné třetí rozhodující utkání by se uskutečnilo příští sobotu opět v Milevsku.