Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:37 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

SJEZDAŘKA MICHAELA SMUTNÁ OVLÁDLA V JESENÍKÁCH DVA ZÁVODY ČESKÉHO POHÁRU

článek vytvořen 22. 03. 2014, přečetlo si ho 1934 lidí

Trutnov - Déšť a tím pádem i náročné tratě, ač se pořadatelé snažili a salmiak do sněhu sypali horem i spodem, čekaly na účastníky Českého poháru v alpských disciplínách na Karlově. Nejlépe v ženách se dokázala s těmito podmínkami pod Pradědem vyrovnat trutnovská sjezdařka Michaela Smutná. Šestadvacetiletá mistryně z letošního akademického šampionátu byla v Jeseníkách nejrychlejší po oba slalomové dny.
„Z obou vítězství mám radost. Jednak jsem získala 200 bodů do hodnocení poháru, ale hlavně jsem si druhý den sjela druhé nejlepší body v sezoně, díky kterým se v příští sezoně s velkou pravděpodobností dostanu do mančaftu,“ prozradila.První den závodnici ze Slovanu Pec pod Sněžkou nevyšel podle představ. „Sice jsem vyhrála, ale s jízdami jsem nebyla vůbec spokojená. Navíc jsem si při tréninku poranila kotník, tak jsem byla trochu rozhozená,“ sdělila. V prvním kole si špatně pamatovala trať a skoro prý zabloudila. Ve druhém kole, které stavě její otec, to Smutné moc nesedlo. „Ani nevím proč,“ divila se. Zajela až třetí čas, což jí ale nakonec v součtu obou jízd stačilo na první místo.

Druhý den vstupovala do závodu se startovním číslem 1. „Jedničku mám ráda, ale tentokrát to moc velká výhra nebyla, protože padal déšť se sněhem a trať nebyla pořádně stáhnutá. Drhly mi lyže,“ přiblížila trutnovská slalomářka. Přestože jela bez chyb, cítila, že to není ono. Po prvním kole se dělila o první místo s Gabrielou Capovou. Stejně jako den předtím i druhé kolo stavěl její táta-trenér. „Jak by to měl postavit, už jsme se nedomlouvali, protože se u toho vždycky akorát pohádáme,“ smála se Michaela Smutná. „Ještě se mi snad nestalo, že bych řekla: Jo, super. Líbí se mi to.“

Ve druhém kole vyjela Smutná na trať před Capovou. „Snažila jsem se trefovat do koryt a mastit. Z jízdy jsem měla ale špatný pocit. Přišlo mi, že jsem pomalá, dělala jsem chyby a plácala jsem se v tom,“ popisovala. Když projela cílem, chytila se za hlavu. „Říkala jsem si, že s touhle jízdou nemůžu vyhrát.“ O to větší překvapení prožila, když hlásili její čas. V cíli to trošku zahučelo, protože v tu chvíli měl náskok na druhou čtyři vteřiny. Na kopci však ještě zůstala Capová. Druhé kolo sjela o vteřinu pomaleji, a tak z toho bylo suverénní vítězství trutnovské slalomářky.V letošní sezoně to byly kvůli špatnému počasí teprve čtvrté odjeté pohárové závody, vše slalomy. První dva Michaela Smutná kvůli zdravotním problémům vynechala. Seriál by měl pokračovat na mistrovství republiky na konci března ve Špindlerově Mlýně a pak by se ještě měla jet série závodů v Koutech. „Všechno bych ještě chtěla objet, protože za umístění v poháru jsou celkem slušné prizemoney,“ řekla závodnice, která ve včerejším závodu na mistrovství Slovenska v Jasné nedokončila první kolo. „Nestihla jsem nájezd do dvojbrány a taky mě dost bolel kotník,“ dodala.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: archiv Michaely Smutné

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena