Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:59 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

ČTRNÁCTILETÝ HIGHLANDER MATĚJ TRČKA SI ODBYL VÍTĚZNOU PREMIÉRU V RINGU

článek vytvořen 21. 03. 2014, přečetlo si ho 3294 lidí

Trutnov - Vypadá jako Justin Bieber, jezdí na skateboardu a bojuje v nejtvrdším postojovém sportu. To je Matěj Trčka z Highlanders Trutnov. Čtrnáctiletý thajboxer vypadá v tréninku dost nadějně a jeho trenéři Tomáš Matoušek a Radek Horák o něm tvrdí, že by se mohl vydat ve stopách svých slavnějších oddílových kolegů Jakuba Klaudy a Ondřeje Marvana. Už příští víkend s nimi společně pojede na Maximus cup.
Pro benjamínka trutnovského oddílu to však bude již druhý zápas, protože premiéru si odbyl před pár dny na jednom z dalších kol mistrovství republiky v Muay-Thai, které se konalo v Praze na Pankráci. Z Highlanderů se tam ještě pod vedením trenéra Matouška představila i Kateřina Erbenová. Trutnovská bilance byla jedno vítězství a jedna porážka.

Matěj Trčka bojoval v K-1 ve váze do 58 kg proti Tomáši Fialovi z Buldozéru Gymu. Křest ohněm zvládl výborně. Držel se předepsané taktiky a předvedl krásný útočný zápas. Fiala se sice pokoušel o několik back-fistů, ale Matěj diktoval tempo a neustálým tlakem nenechal nikoho na pochybách, že to bude právě on, kdo vyhraje. Jasné vítězství 3:0 na body a velká gratulace. „Pomalu nám roste další generace bojovníků,“ těší Radka Horáka.

Kateřina Erbanová si v tomto kole vybrala „Černého Petra“. Den před zápasem s Denisou Hamalčíkovou z SKP Pelhřimov dostala virózu, přesto po dohodě s trenérem Matouškem se rozhodla zkusit svoje štěstí. Srdce bojovnice nezapřela. Bojovala chytře z ústupu a kontrovala tvrdými kopy i údery. Hamalčíková předváděla ofenzivní způsob boje, který ukončovala zamknutím v klinči, kde velmi aktivně pracovala. Kopy i údery do krytu či dokonce do vzduchu vytvářely dojem její převahy. A tak trošku s pachutí nespravedlivého rozhodnutí trutnovská thajboxerka nakonec prohrála 3:0 na body. Ale i tak ukázala, že se nezastaví před ničím.
(bog, rho)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena