Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:11 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

EVA VRABCOVÁ-NÝVLTOVÁ SE PO ŽIVOTNÍ SEZONĚ TĚŠÍ NA POŘÁDNOU OSLAVU

článek vytvořen 21. 03. 2014, přečetlo si ho 1649 lidí

Trutnov - A životní sezona běžkyně na lyžích Evy Vrabcové-Nývltové je u konce. Trutnovská rodačka, která se od listopadu do března postavila na startu 36 závodů včetně těch olympijských, o víkendu udělala vydařenou tečku za letošním vystoupením. Ve finále Světového poháru ve švédském Falunu, kam si zajistilo postup pouze padesát nejlepších žen, se dvakrát umístila v elitní desítce. „Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být, stálo to za to. Výsledky jsou fantastické,“ radovala se osmadvacetiletá závodnice Olfin Car-Vella Trutnov.
I když přiznala, že jí to hodně bolelo. Od olympiády se potýkala se zraněným kotníkem. „V noze mám nějaké mikrotrauma a jde to do zánětu. Každý den chodím dvakrát na ultrazvuk a na lyžích to bolí,“ řekla před víkendem ve Falunu. I s tímto handicapem však dokázala v sobotním skiatlonu dojet na skvělém devátém místě a v nedělní stíhačce na 10 km dobruslila desátá. „Ten poslední závod se mi jel nejhůř za celou sezonu, ale prostě už to nešlo,“ sdělila běžkyně.Celkově ve Světovém poháru skončila na čtrnáctém místě se ziskem 477 bodů, čímž vylepšila svoje umístění oproti loňsku o 59 míst. „O celkovém hodnocení jsem moc nepřemýšlela. Na začátku sezony jsem přemýšlela o jakýkoliv bodech ze závodů, pak jsme se hlavně chtěla nominovat do Falunu, pak být v červené skupině a teď jsem to chtěla udržet v Top 15,“ řekla žena, jejímž dosavadním maximem bylo čtyřicáté místo. „Teď už se těším na odpočinek. Noha má jít do dlahy, abych byla stoprocentně fit na novou sezonu,“ prozradila.

Najde trutnovská reprezentantka v letošní veleúspěšné sezoně vůbec něco, s čím nebyla spokojená? „Rozhodně sprinty byly špatné, ale netrénovali jsme na ně nijak speciálně, takže jsem to trošku čekala,“ prohlásila. V tom pátečním ve Falunu obsadila 36. místo. „Rezervy mám stále ještě velké. Jak jsem řekla, neměla jsem dobrý pocit z nedělního závodu, ale jinak jsem stoprocentně spokojená,“ dodala studentka managementu z univerzity v Hradci Králové, kde chce letos končit. A co kromě odpočinku a školy bude dělat po sezoně? „Takové ty holčičí věci. Teď jsem je hodně zanedbávala. Jo, a taky 29. března pořádáme větší oslavu, tak se hrozně těším,“ usmála se.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Lukáš Sacher

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena