Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 08:00 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

DOPRAVA V KRYBLICKÉ ZHOUSTLA. ULICE JE PLNÁ PARKUJÍCÍCH AUT, PROTIJEDOUCÍ SE NEMAJÍ JAK VYHNOUT

článek vytvořen 21. 03. 2014, přečetlo si ho 3007 lidí

Trutnov - Dopravní změny, které loni nechalo město udělat na sídlišti Kryblice, se mnoha obyvatelům nelíbí. Zatímco v ulicích, kde nově vznikly jednosměrky, se ulevilo a řidiči tam mohou v klidu parkovat, v Kryblické ulici situace naopak zhoustla. Chodci se dokonce obávají o zdraví.
Od parkoviště u nemocnice ke křižovatce se Svažitou ulicí je lemována parkujícími auty, přitom je určena pro obousměrný provoz. „Jenže není dost široká, takže se auta nemůžou míjet. Musí najíždět na chodník, nebo couvat, což je podle mne nebezpečné,“ prohlásil motorista František Vlačiha.Parkující auta navíc většinou stojí i v křižovatkách, takže dochází ke komplikacím už při najíždění do Kryblické ulice. „Chtěl jsem do ní zatočit z Wolkrovy ulice, ale proti mně stálo auto, které nemohlo vjet na hlavní a hned vedle něj už nějaké jiné parkovalo. Ulice byla prostě zacpaná. Musel jsem couvat zpátky do kopce,“ řekl řidič Jiří Matěna.

Se situací nejsou spokojeni ani chodci. V ulici, kde je mateřská škola se stacionářem, dům s pečovatelskou službou, dětské lékařské středisko a základní škola, se necítí bezpečně. „Je to nepřehledné místo, chodí tu děti a bojíme se, aby se tu něco nestalo. Navíc v části ulice chodník chybí, takže se pěší a auta navzájem vyhýbají,“ uvedla Anežka Svobodová.Radnice o situaci ví, ale nehodlá se pouštět do rázných nebo ukvapených řešení. Hledá dlouhodobý recept. „Necháme si zpracovat vyřešení dopravy v lokalitě Kryblice jako celku. Nechceme to uspěchat a udělat teď rychlé, ale nějaké polovičaté řešení,“ zdůraznil trutnovský starosta Ivan Adamec. Motoristy i tamní obyvatele žádá o trpělivost a ohleduplnost. „Problémy s velkým počtem aut jsou všude v Evropě. Sídliště nejsou na takový počet stavěná. Jakmile budeme mít v ruce dobré, lidské a komplexní řešení, hned změny na Kryblici uděláme,“ dodal Adamec.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena