Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:59 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

MÁME LEPŠÍ FYZIČKU A JSME RYCHLEJŠÍ. JEDEME SI PRO POSTUP, HLÁSÍ MAŠEK

článek vytvořen 21. 03. 2014, přečetlo si ho 1542 lidí

Trutnov - „Vždycky z toho někdo vyskočí a dá ty góly,“ prohlásil trutnovský hokejista Libor Mašek. Ve středu to byl on, kdo dvěma trefami zajistil domácímu týmu vítězství 3:1 v první zápase předkola baráže proti českobudějovickému mančaftu HC David Servis. Góly v takto důležitém utkání prý ještě nedal. „Možná v juniorech, kdy jsme dvakrát vyhráli kraj a pak hráli taky o postup, ale to už je dávno a přesně si nevzpomínám,“ usmál se třiadvacetiletý útočník.
Libore, jaké to byly ve středu pozice pro skórování?
Tak, při tom prvním gólu to tam Kuba Luštinec vybojoval, já jsem zůstal úplně nehlídaný mezi kruhy a vystřelil jsem mezi nohy. Řekl bych, že to byla taková jednodušší pozice. Ten druhý gól byla spíše shoda okolností. Dostal jsem to na střed, chtěl jsem vystřelit, ale uteklo mi to. Pak se to ke mně znovu odrazilo, gólman už byl ale hodně vyjetý a já jediné, co jsem mohl udělat, bylo vystřelit bekhendem. Gólmana to přelítlo a za ním se to ještě v bráně snažil zachytávat hráč. Očima jsem to tlačil za čáru. Naštěstí rozhodčí stál dobře a viděl, že puk už byl za.Vedli jste 1:0. Dát první gól v utkání je dobré, ale asi důležitější byla tvoje druhá branka na 2:1, že?
Myslím, že určitě, protože přišla hned po jejich vyrovnání, zase jsme jim odskočili a od té doby jsme je de facto nepustili do žádného většího náporu. Oni pak začali hrát agresivně a šli po nás i zákeřně. Rozhodčí jim to umožnil, ale teď už je to jedno. Hlavně, že se vyhrálo.

 _fcksavedurl=Hosté se představili jako důrazný tým. Jak ses s tím vyrovnával?
Já dobře. Taková hra mi nevadí. Je pravda, že oni tam mají dost vysoké a těžké hráče oproti našim mladým klukům nebo Petrovi Chytráčkovi, kteří jsou menších postav. A právě, jak jim už začaly asi téct nervy, tak začali hrát zákeřně. Po odpískání Kubu Luštince vzali loktem. Mně se ale hrálo výborně. Kdybych nebyl dřevo, mohl jsem dát minimálně čtyři góly. Měl jsem další šance, na konci tyčku do prázdný.

Ty jsi byl na ledě i při gólové dorážce Jirky Šimoníčka na 3:1. Co ti problesklo hlavou po této brance?
Ze srdce mi spadl jakoby takový kámen. Oddechl jsem si. Věděl jsem, že už to domlátíme, i kdybychom dostali gól na 3:2. Věřil jsem, že oni už tu plichtu neudělají, že Rado to zamkne a vyhrajeme.

Co po prvním utkání soudíš o kvalitě týmu HC David Servis České Budějovice?
Kvalitativně je to výborný tým. Mají tam hráče se zkušenostmi z první ligy i extraligy. Jsou to všechno zkušení borci.

Takové hráče máte ale i vy v Trutnově?
Jasně, ale oproti nim máme v týmu víc mladých. Oni jsou spíš už všechno starší kořeni. I proto jsme pak měli ve třetí třetině navrch. Myslím, že naše hra, která je založená na bruslení a hlavně na fyzičce, na ně bude platit. Máme natrénováno. Oni pak odpadli a k ničemu jsme je ani nepouštěli.

Domácí výhra 3:1 je velmi slibný výsledek do zítřejší odvety, můžete si dovolit i prohrát o jeden gól. Přizpůsobíte tomu nějak taktiku?

Ne, my do Budějovic jedeme s jasným cílem, a to vyhrát. Nebudeme řešit, jestli prohrajeme o gól a bude nám to stačit. Jedeme prostě vyhrát a odvézt si domů postup, abychom mohli hrát další zápas s Milevskem.

V Trutnově na vás soupeř vlítnul a dá se očekávat, že doma do toho půjde ještě víc. Ustojíte to?
Myslím, že zápas bude vypadat úplně stejně a zase na nás vlítnou. Budeme mít za sebou dlouhou cestu, takže z toho můžeme být rozlámaní a oni to budou chtít využít. Víme, že tam bude menší hřiště, což bude ideální pro ten jejich silový hokej založený na důrazu, hraní do těla a prosazování se ve fyzických soubojích. Musíme si dát pozor na nějaké ty jejich záludnosti a hlavně podržet začátek. Jsme lepší bruslaři, ve fyzičce a hlavně v rychlosti máme navrch.Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Petr Kraus/www.fotokraus.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena