Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:18 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

NÁRODNÍ DŮM POHOSTIL ŠIPKAŘE, NEJLEPŠÍ BYLI VÁŇOVÁ, BRUSKÁ A SEDLÁČEK

článek vytvořen 21. 03. 2014, přečetlo si ho 2156 lidí

Trutnov - Reprezentativní hrací místo, cenově dostupné občerstvení, výborná kuchyně, dvacítka fungujících terčů, 9 individuálních turnajů, 2 soutěže družstev a na 170 startujících. Tak lze stručně shrnout jednodenní akci, kterou v sobotu v Národním domě uspořádala místní servisní organizace Unie šipkových organizací - ČAKS-oblast Severovýchodní Čechy. Do Trutnova se tato událost krajského významu vrátila po dvou letech a jistojistě se zařadila mezi ty vůbec nejpovedenější, které kdy v naší zemi proběhly.


Úvod individuálních soutěží obstarala mládež, která ve dvou kategoriích odehrála celkem čtyři turnaje. Jejich hlavními postavami byli žák Roman Benecký z Arnultovic a junior Lukáš Andras z Prahy. Oběma borcům se podařilo vyhrát turnaj hlavní i pozdější doplňkový. Třetím a posledním dvojnásobným medailistou dne byl úpický Jiří Holík mladší, který posbíral dvě stříbrné.

Mezi dospěláky se hvězdou dne stala reprezentantka extraligového Bicana Hostinné Eva Váňová. Ta nejprve ovládla kvalitně obsazené startovní pole jednotlivkyň a později společně s Andreou Rolcovou sahala po prvenství i v turnaji dvojic. Dvěma cennými kovy se zařadila vedle takové ikony českých šipek a mnoha úspěchy ověnčené Ivetu Bruskou a Karla Sedláčka. Právě tito dva si totiž z Trutnova odvezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili a stali se tak společně s Váňovou nejúspěšnějšími účastníky dne. Dvě medaile si vyházel ještě Petr Pašta, který ovšem skočil vždy bronzový. Pěkný výsledek v mužích zaznamenal reprezentant extraligových Kober Trutnov Jakub Šafář, jenž v silné konkurenci superligových hráčů urval páté místo.

Zajímavostí je určitě i počin vítěze Regionálního Masteru mužů. Tím se stal hráč z více než 100 kilometrů vzdáleného Krásného Lesa Martin Popelka, kterému se podařilo obhájit prvenství z lednového Masteru. Úřadující český mistr Josef Dlab z Trutnova obsadil 13. místo. Jeho oddílový kolega z Kousalu Pavel Drtil skončil čtvrtý, společně s Karlem Sedláčkem vyhrál dvojice. Manželka Lenka Drtilová přidala do rodinné sbírky bronz ve dvojicích s Hanou Bělobrádkovou.


Pavel Drtil a Karel Sedláček vítězové Regionálního Masteru mužských dvojic.

Skvostná osobní bilance Evy Váňové

Ještě zpět k Evě Váňové respektive k její famózní osobní statistice. Ve své kariéře odehrála zatím jen čtyři Regionální Mastery, ve kterých ovšem byla 2x první, 1x druhá a pouze jednou mimo stupně vítězů (sedmá). Ve dvojicích je její bilance podobná - 2x druhá, 1x čtvrtá a 1x pátá. Je evidentní, že tato dáma je v současnosti na vynikající herní úrovni a bude se o ní mluvit nejen po akcích krajského významu, ale jistojistě brzy i po těch TOP republikových.

Uhříčková se katapultovala do čela žebříčku
Turnaje jednotlivců byly pro celoroční krajské žebříčky Mistrovství Severovýchodních Čech ohodnoceny za dvojnásobek běžných bodů. V ženském absolutním pořadí se na jeho čelo vyhoupla Lenka Uhříčková, která sesadila z pozice lídryně Lenku Danielkovou. Mezi muži se na bronzovou příčku v absolutním žebříčku posunul před Josefa Jirků Libor Svoboda a zároveň si tito dva pánové vyměnili pozice v béčkovém žebříčku. Poslední zásadní změnou na předních příčkách byla rošáda v ženském déčku, kde se novou vedoucí stala Jiřina Holanová.

Boj o titul i o nominace na mistrovství vrcholí

Dopoledne patřily terče nejen mládeži, ale také předposlednímu hracímu dni krajské ligy ženských družstev. Vedení převzaly obhájkyně Ďáblice z Náchodska avšak jen díky lepšímu skóre před žacléřským Baníkem. Mistrovský titul bude s největší pravděpodobností patřit jednomu ze zmiňovaných. Rozhodne se v závěrečném hracím dni, kdy bude mimo jiných na programu vzájemný duel těchto aspirantů. Ten první, odehraný v říjnu v Hořicích, skončil nerozhodně, a proto mají oba celky stejné šance. V soutěži se bojuje také o nominace na červnové mistrovství České republiky ženských družstev. Tam se z královéhradecké ligy kvalifikuje nejlepší kvarteto tabulky. Krom již jistých Ďáblic a Baníku mají na šampionát našlápnuto žacléřské Fčely a úpická Sparta. Závěrečný hrací den je na programu 10. května v Jaroměři.DC Vrchlabí slaví čtvrtý zimní titul a desátou medaili

Současně s ženskou ligou se dopoledne na pódiových terčích představily nejlepší týmy letošní Zimní ligy Willcapu. Připraveno totiž bylo semifinále a finále play off 17. ročníku této tradiční soutěže.První semifinálovou dvojici vytvořily celky DC Vrchlabí a Kozlíci Vítězná, druhou pak IQ 130+ Trutnov a Esa od Soudku Arnultovice. Obhájce titulu Vrchlabí si vytvořil mírný náskok hned v úvodu a poměrně v klidu si poté dokráčel pro postup do finále. Druhé semifinále bylo podstatně vyrovnanější a to až do stavu 8:8, kdy přišla pětibodová šňůra Arnultovic, které tím rozhodly utkání ve svůj prospěch. Průběh následného finále se podobal semifinálovém klání Vrchlabí vs. Vítězná a opět ve prospěch Vrchlabí. To se ujalo rychle vedení 0:4 a náskok si pohlídalo až do konce. DC Vrchlabí tedy obhájilo mistrovský titul, celkově si připsalo již čtvrtý triumf a je jednoznačně nejúspěšnějším týmem v historii soutěže. Jeho medailová bilance je ohromující - 4 zlaté a 6 stříbrných.

FOTOGALERIE

(bog, ovy)
Trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš
, Jiří Sobolík

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena