Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 07:25 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

TRUTNOV, KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ JSOU NAŠÍM DOMÁCÍM HŘIŠTĚM

článek vytvořen 20. 03. 2014, přečetlo si ho 2576 lidí

„Trutnov, Krkonoše a Podkrkonoší byly, jsou a budou naším "domácím hřištěm", na kterém chceme předvést to nejlepší, co umíme,“ říká Václav Flandera, jednatel trutnovské společnosti GAST-PRO s.r.o., která poskytuje komplexní služby v oblasti profesionální gastrotechniky a gastro vybavení.


Jak dlouho už v tomto oboru pracujete?
Počátky naší činnosti sahají do roku 1993. Začínali jsme ve dvou, v současné době tvoří náš kmenový tým 19 stálých zaměstnanců a celá řada externích spolupracovníků.

Proč jste zvolil Trutnov a okolí za hlavní výchozí bod Vašich zakázek?
Hlavním motivem je samozřejmě naše bydliště a znalost regionu. V neposlední řadě však potenciál Krkonoš a okolí jako jedné z našich hlavních turistických atraktivit. V porevoluční době byly Krkonoše podle hesla "Hory patří pracujícím" hustě zastavěny podnikovými rekreačkami a odborářskými hotely, které bylo nutné zprivatizovat a přizpůsobit standardům obvyklým v civilizovaném zahraničí. Zde se skrývala jedna z příležitostí pro náš obor.Jsou ještě nové zakázky v oblasti gastrotechnologie na horách stále těžištěm vaší činnosti?
V současné době je objem nových zakázek na horách podstatně nižší, ale vzhledem k širokému sortimentu našich služeb dnes umíme nabídnout našim zákazníkům kvalitní technický servis, prodej a distribuci obrátkového sortimentu, což doplňuje a částečně nahrazuje útlum v investicích.

Čím se nejvíce odlišujete od Vaší konkurence / V čem jste výjimeční?
Především dvacetiletou historií spojenou se zkušenostmi a špičkovými referencemi, bez kterých se naše práce nedá dělat dobře. Dále pak nebývalou stabilitou našeho týmu a komplexním rozsahem našich služeb, které zahrnují vše, co zákazník v našem oboru potřebuje a hledá. Odborné i technické poradenství, projekci, přípravu a koordinaci zakázek, dopravu, montáž, špičkový servis s nepřetržitou službou a v neposlední řadě odbornou gastroprodejnu s hotelovým a restauračním inventářem. Pro všechny naše činnosti jsme si vytvořili vlastní prostorové a technické zázemí s kvalitním vybavením, které zahrnuje i školící DEMO kuchyni ve které si zákazníci mohou pod vedením našeho šéfkuchaře Jardy Brdičky vyzkoušet nejmodernější technologie a kuchařské postupy.Co pro vás bylo zatím tím největším úspěchem v kariéře?
Naším bezesporu největším úspěchem v kariéře je realizace komplexní dodávky technologií do nově vybudovaného VELAA ISLAND PRIVATE RESORT na Maledivách, který vznikl v loňském roce na původně pustém ostrově uprostřed Indického oceánu. V této zakázce jsme uspěli v silné konkurenci firem z celého světa a dokázali jsme z podkrkonošského Trutnova zajistit nejen projekční přípravu zakázky a koordinaci stavební přípravy, ale zároveň kompletní dodávku gastrotechnologií a chladících zařízení do cca 30 restaurací, barů, přípraven a skladů a ostatních objektů na ostrově. Designová restaurace ARAGU na ostrově aspiruje na Michelinské hvězdy, resort byl bezprostředně po otevření vyhlášen nejlepším a nejlépe vybavených resortem na Maledivách.

Jaký vztah máte k městu Trutnov?
Většina našich zaměstnanců a jejich rodin žije v Trutnově nebo jeho blízkém okolí. Z toho důvodu je náš vztah k městu velmi blízký. Trutnov, Krkonoše a Podkrkonoší byly, jsou a budou "naším domácím hřištěm", na kterém chceme předvést to nejlepší, co umíme.Společnost GAST-PRO s.r.o. působí v Trutnově již od roku 1993 a od té doby zrealizovala v regionu Krkonoš, na celém území ČR i v zahraničí více než 200 významných komplexních zakázek.

Firma disponuje širokou škálou referencí od menších provozů - restaurací, barů a penzionů k velkým realizacím jako jsou hotely, školní, nemocniční či závodní jídelny.

K nevýznamnějším zakázkám patří bezesporu generální rekonstrukce kuchyní trutnovských základních škol, hotely Harmony ve Špindlerově Mlýně, Sklář v Harrachově, Omnia v Janských Lázních, Golf resort Mladé Buky, stravovací provozy firem SIEMENS a CONTINENTAL v Trutnově a ARROW ve Žďáru nad Sázavou, Multifunkční centrum Čapí hnízdo v Olbramovicích, Centrum pohybové medicíny v Praze, Domov seniorů v Trutnově či nový stravovací provoz Nemocnice ve Vrchlabí.Jeden z posledních projektů v Trutnově byla zakázka pro designový Hotel Davídek. Tomáš Davídek, jednatel rodinné firmy DAVÍDEK s.r.o. byl s firmou GAST-PRO spokojen a projekt označil za úspěšný: „Společnost GAST-PRO pro náš hotel, kde jsme požadovali i několik atypických řešení, kompletně zpracovala projektovou dokumentaci a zajistila komplexní dodávku a montáž všech gastro-technologických provozů. Odvedli profesionální a kvalitní práci a v budoucnosti u nás budou mít rozhodně v rámci další spolupráce dveře otevřené.“

Placený článek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena