Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:50 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

PUBLICISTA CÍLEK SE VRÁTIL S TELEVIZÍ, GALERII DRAKA DAL DŘEVORYT Z NEPÁLU

článek vytvořen 20. 03. 2014, přečetlo si ho 1666 lidí

Trutnov - Před nedávnem zavítal do města známý geolog, klimatolog a publicista Václav Cílek (na snímku vlevo). Kromě toho, že měl přednášku v Koncertní síni Bohuslava Martinů, absolvoval s členy sdružení Trutnov - město draka, kteří ho sem pozvali, výlet po městě a také výšlap na Čížkovy kameny.
„Naší snahou bylo ukázat panu Cílkovi dlouhou řadu historických hraničníků a některé partie zdejších skal. Zdá se, že se mu tato lokalita velmi zalíbila, protože nabídl našemu spolku opětovnou návštěvu Trutnova, a to rovnou se štábem České televize,“ prozradil tehdy předseda sdružení Otto Štemberka.

Návštěva se záhy uskutečnila a natáčelo se nejen na Čížkových kamenech, ale i v Dračí uličce a také v Galerii Draka. Natočené záběry odvysílá Česká televize ve druhém pololetí letošního roku v jednom z dílů nového dokumentárního cyklu. „Ten náš se bude pravděpodobně jmenovat – Značky ve skalách. Navíc pan Cílek věnoval Galerii Draka nádherný barevný ruční dřevoryt z Nepálu s vyobrazením draků,“ doplnil předseda sdružení.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Trutnov - město draka

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena