Dnes je 23.08.2017
Přesný čas: 21:19 Svátek: Sandra Zítra: Bartoloměj

HOKEJISTÉ JSOU ZASE BLÍŽE DRUHÉ LIZE, PŘEDKOLO BARÁŽE ROZEHRÁLI VÍTĚZNĚ

článek vytvořen 20. 03. 2014, přečetlo si ho 2048 lidí

Trutnov - Úvodní domácí utkání předkola baráže o druhou ligu se hokejistům Trutnova náramně vydařilo. Českobudějovický tým HC David Servis, který má ve svém kádru několik zvučných jmen, porazili 3:1. Hrdinou zápasu se stal útočník Libor Mašek, který vstřelil dva góly. Odveta se hraje v sobotu na jihočeském ledě.
HC TRUTNOV - HC DAVID SERVIS ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Góly a asistence: 13. Mašek (Luštinec), 35. Mašek (Šimoníček), 46. Šimoníček (Procházka) - 33. Hanzal (Bombic). Rozhodčí: Kareš, Šmika, Bosák. Vyloučení: 4:7, navíc Luštinec (TRU) 10 minut OT. Diváci: 488. Sestavy - Trutnov: Biegl- Antonín, Kozák, Malinský, Karlík, Poul, Procházka - Mašek, Šimoníček, Luštinec - Veselý, Chytráček, Zelenka - Perutek, Janoušek, Smékal - Zítka. České Budějovice: Kučera - Bombic, Brus, Cikán, Chaloupka, Tupý, Radouch, Vomela - Fousek, Čížek, Fleišman, Hanzal, Heindl, Janda, Říha, Dan. Mikeš, Dal. Mikeš, Pražák, Rob, Suchánek, Šulčík.

Domácí nastoupili kompletní a všechny opory hlásili také hosté. I když lepší vstup do utkání předvedli českobudějovičtí hokejisté, do vedení šel Trutnov. Ve 13. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Luštinec, posunul puk na Maška a ten se nemýlil - 1:0. Jihočeská parta se představila pod Krkonošemi s velmi důraznou hrou, ale domácí to ustáli. Ve druhé třetině hrál Trutnov nejdříve přesilovku 5 na 3, ale gól nedal. V oslabení pak naopak inkasoval, kdy po špatné Poulově střele ujel Hanzal a překonal Biegla - 1:1.

Z vyrovnání se však hosté neradovali ani tři minuty. Šimoníček v útočném pásmu vybídl ke skórování Maška a ten ukázal, že si na předkolo dobře seřídil mušku - 2:1. Domácí byli lepší a ve třetí třetině využili toho, že soupeři docházela šťáva. Když ve 45. minutě vystřelil Procházka a puk úspěšně dorazil do branky Šimoníček, začalo se trutnovským hráčům dýchat ještě lépe - 3:1. Hosté se o zvrat snažili marně. Domácí Šimoníček ještě deset vteřin před koncem mohl v utkání gólově vyrovnat Maška, ale trestné střílení střelou mezi betony neproměnil.

Trutnovští tak po výhře 3:1 pocestují v sobotu do jihočeské metropole s vědomím, že k postupu jim podle klíče v předkole, který je trošku jiný než v Superpoháru se Světlou, stačí i porážka o jeden gól.