Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:48 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

HAVRDA ZTRATIL 1. MÍSTO V ZÁVODECH PSÍCH SPŘEŽENÍ. NA VEDOUCÍHO INAUENA ALE ZTRÁCÍ JEN MINUTU A PŮL

článek vytvořen 16. 01. 2009, přečetlo si ho 1707 lidí

Trutnov, Megeve - Čtyři soutěžní etapy vydržel Radek Havrda v čele závodu psích spřežení La Grande Odyssée. Ve francouzských Alpách ho dnes z pozice lídra sesadil Švýcar Emil Inauen. V celkovém pořadí vede zhruba o minutu a půl právě před pětatřicetiletým musherem z Vlčic. „Vzhledem k tomu, že už máme odjeto devatenáct hodin závodu, tak je to ztráta opravdu minimální,“ řekl po dnešní šesté etapě Havrda.
Na hlavního favorita, norského závodníka Roberta Sorlieho, naopak najel zhruba deset minut a celkově na něj zvýšil náskok na téměř třináct minut.

Ve vysokohorské etapě sice Havrda ztratil pozici lídra závodu, ale vzhledem k taktice, kterou zvolil, není bez šancí na návrat do žluté vesty, určené vedoucímu jezdci jednoho z nejnáročnějších závodů na světě. „Pošetřil jsem dva pejsky na dvě nejbližší velmi dlouhé etapy s bivakem. Do páteční etapy jsem zapojil pouze osm psů, takže z tohoto pohledu je pro mne výsledek stále velmi dobrý,“ uvedl.

  ANKETA: Kolikátý celkově skončí Radek Havrda na závodech psích spřežení v Alpách?
   hlasujte v levém menu

V dalších etapách už ale psy šetřit nehodlá. „Pojedu s maximálním povoleným množstvím, tedy s deseti psy. Dva nejlepší ze smečky teď měli pauzu, takže jsou odpočinutí. Věřím, že se mi tato taktika vyplatí,“ sdělil Havrda. Dvě nejbližší etapy ani při jejich náročnosti nepovažuje za klíčové. „Ukáže se v nich, jestli sednou především norským musherům, kteří stále patří k hlavním favoritům. Ale úplně rozhodující zřejmě budou poslední dvě, extrémně dlouhé etapy,“ dodal Radek Havrda.

Součástí La Grande Odyssée byla také vložená čtvrteční etapa ve středisku Megeve. Jedenáct kilometrů dlouhá trať vedla mezi domy jednoho z nejdražších alpských center. Její výsledek se ale nezapočítává do celkového pořadí. Většina favoritů psy šetřila, takže si vítězství připsal Ital Daniele Rao. Havrda byl pátý, Inauen šestý a Sorlie dokonce až čtrnáctý.

Závod pokračuje v sobotu večer 40 kilometrů dlouhou etapou z Val Cenis do Base Polar a v neděli 89 kilometrů dlouhým trailem z Base Polaire do Val Cenis.  

VÝSLEDKY - POŘADÍ V 6. ETAPĚ:
1. Emil Inauen     čas 2:09:25
2. Radek Havrda  -ztráta 03:39  
3. Robert Sorlie       - 13:40
4. Jo Are Brennoden    - 14:38
5. Sigrid Ekran        - 15:53

POŘADÍ PO 6. ETAPĚ:
1. Emil Inauen (Švýc.) čas 18:39:48
2. RADEK HAVRDA       -ztráta 01:28
3. Robert Sorlie (Nor.)     - 15:13
4. Sigrid Ekran (Nor.)      - 41:40
5. Jo Are Brennoden (Nor.)  - 59:36
6. Petter Karlsson (Švéd.)- 1:13:54


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a Video: grandeodyssee.com

Další související články:
HAVRDA PŘIŠEL O 1. MÍSTO JEN NA CHVÍLI. POŘADATELÉ ZAPOMNĚLI ZAPOČÍTAT ČÁST ETAPY
HAVRDA JEZDÍ VE ŽLUTÉM, OD 3 .ETAPY VEDE MUSHERSKÝ ZÁVOD V ALPÁCH
HAVRDA ZAČAL ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ DOBŘE. PO ÚVODNÍ ETAPĚ JE DRUHÝ
HAVRDA OPĚT POJEDE JEDEN Z NEJTĚŽŠÍCH MUSHERSKÝCH ZÁVODŮ SVĚTA

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena