Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:49 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

HAVRDA BYL NA CHVÍLI DRUHÝ. POŘADATELÉ NEZAPOČÍTALI ČÁST ETAPY

článek vytvořen 14. 01. 2009, přečetlo si ho 1581 lidí

Trutnov, Champéry - Vlčický musher Radek Havrda stále vede alpský závod psích spřežení La Grande Odyssée. Po náročné čtvrté etapě, rozdělené kvůli její náročnosti na tři části, nejprve pořadatelé oznámili, že ho předstihl Švýcar Emil Inauen. Poté se ale omluvili, že zapomněli připočítat část etapy. Havrda tak zůstal celkově první, těsně za něj už se ale dotáhli Inauen a také Robert Sorlie, největší favorit na vítězství v závodě.
Dosud druhá Norka Sigrid Ekranová se propadla ža na celkové čtvrté místo s téměř půlhodinovou ztrátou na prvního. Havrda je přesvědčený, že minimálně do pátku zůstane ve žluté vestě určené pro lídra závodu. "Soutěž je ohromně vyrovnaná. Na první třech místech je mezi námi rozdíl tří minut. Přitom už máme za sebou asi 250 kilometrů náročného soupeření," zdůraznil Havrda.

„Součástí etapy byl denní i noční bivak, což bylo velmi náročné. Museli jsme si vézt všechno sebou na saních. Navíc jsme museli jednoho z větších pejsků vést na saních, protože na něj některé etapy byly moc dlouhé a byl moc unavený. Takže z kopce jsme ho vezli, do kopce nám ale pomáhal,“ konstatoval Havrda.

Pětatřicetiletý závodník, který je jedničkou mezi českými mushery, zvládl i obávané sjezdy na prudkých alpských kopcích. „Proti minulému roku je to výrazné zlepšení. Jsou tu povinné řetízkové brzdy na skluznicích, které hodně zlepšují brždění. Navíc letos jsou tu příznivější sněhové podmínky,“ řekl Havrda.

  ANKETA: Kolikátý celkově skončí Radek Havrda na závodech psích spřežení v Alpách?
   hlasujte v levém menu

Ve čtvrtek čeká mushera, čtrnáctičlennou smečku a dvoučlenný realizační tým Seidl - Bárta přesun do 200 kilometrů vzdáleného střediska Megeve. Tam se pojede pouze 11 kilometrů dlouhý exhibiční závod, který se ale nezapočítává do celkových výsledků. „Nechám některé důležitější psy odpočinout. Nasadím do závodu spíše menší počet slabších psů,“ prozradil Radek Havrda.

Naostro se tak bude znovu závodit až v pátek.

VÝSLEDKY - 4. ETAPA:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) čas 8:06:03 hod. , 2. Robert Sorlie (Norsko) čas 8:07:15, 3. RADEK HAVRDA (ČESKO) čas 8:17:18, 4. Peter Karlsson (Švédsko) 8:33:05, 5. Jo Are Brennodden (Norsko) 8:37:18, 6. Jean Philippe Pontier (Francie)  8:38:36, 7. Sigrid Ekran (Norsko) 8:44:41.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ:
1. HAVRDA celkový čas 16:28:12 hod.,
2. Inauen - ztráta 2:11 min., 3. Sorlie - ztráta 3:44, 4. Ekran - ztráta 27:56, 5. Brennodden  - ztráta 47:09

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: grandeodyssee.com

Další související články:
HAVRDA JEZDÍ VE ŽLUTÉM, OD 3 .ETAPY VEDE MUSHERSKÝ ZÁVOD V ALPÁCH
HAVRDA ZAČAL ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ DOBŘE. PO ÚVODNÍ ETAPĚ JE DRUHÝ
HAVRDA OPĚT POJEDE JEDEN Z NEJTĚŽŠÍCH MUSHERSKÝCH ZÁVODŮ SVĚTA

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena