Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:24 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

ŽÁKOVSKÝM KRITÉRIEM NA ČERNÉ HOŘE VYVRCHOLIL KRAJSKÝ POHÁR LYŽAŘŮ

článek vytvořen 18. 03. 2014, přečetlo si ho 1793 lidí

Trutnov - Po sérii odložených a zrušených závodů uspořádal v sobotu na Černé hoře lyžařský oddíl Olfin Car - Vella Trutnov finálový závod Poháru Královéhradeckého kraje žákovských kategorií. Na start se postavilo 63 běžkařských nadějí.
Den před závodem, kdy se připravovaly tratě, panovalo v Krkonoších takřka jarní počasí s teplotou kolem 15 stupňů, ale v sobotu se výrazně ochladilo a na vrcholku Černé hory to chvílemi byla pravá „hančovina“. „Po závodě tak přišel vhod nedaleký bufet u staré lanovky,“ usmál se Jakub Opočenský z pořádajícího oddílu, který zázemí využil na Kábrtově boudě. „Za úpravu tratí děkujeme Skiresortu Černá hora - Pec,“ doplnil Opočenský.Kritérium se jelo na okruhu u vysílače měřící necelý kilometr. Nejmladší kategorie předžactva ho absolvovaly jednou, starší žactvo čtyřikrát.

Vzhledem k nadstandardním výdajům s cestou na Černou horu většina oddílů poslala do boje vybrané závodníky, kteří ještě mohli uspět v celkovém hodnocení poháru, do kterého se započítávají dva nejlepší výsledky z přespolních běhů a tři nejlepší výsledky ze zimních závodů. Trutnovští závodníci se tedy poměřovali s nejlepšími v kraji. „V tomto směru jsme se určitě neztratili,“ poukázal Jakub Opočenský. „Olfiňáci“ si odváželi 2x 1. místo, 3x 2. místo a 5x 3. místo.

Žactvo udělalo tímto závodem tečku za letošní sezonou. „Doufáme, že příští rok se nám podaří uspořádat jak Krakonošovu 12, tak Žákovské kritérium v tradičním prostředí na Para,“ uzavřel Jakub Opočenský.VÍTĚZOVÉ KRITÉRIA
předžákyně: Ema Ducháčová (BLK Machov)
předžáci: Lukáš Kulhánek (Spartak Vrchlabí)
nejmladší žákyně: Jana Leblochová (Olfin Car-Vella Trutnov)
nejmladší žáci: Matěj Kunčík (TJ Spartak Vrchlabí)
mladší žákyně: Bára Meierová (TJ Spartak Police nad Metují)
mladší žáci: Matěj Mikšík (TJ Spartak Vrchlabí)
starší žákyně: Zuzana Zálabská (TJ Spartak Vrchlabí)
starší žáci: Tomáš Dudek (Olfin Car-Vella Trutnov)

Kompletní výsledky a fotogalerii najdete
ZDE

(bog, jop)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena