Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 09.02.2023
Přesný čas: 06:23 Svátek: Apolena Zítra: Mojmír

PROPUŠTĚNÍ ZLODĚJI SI UŽILI DVA DNY SVOBODY, OPĚT KRADLI A JSOU VE VAZBĚ

článek vytvořen 18. 03. 2014, přečetlo si ho 2851 lidí

Trutnov - Dvojici mladíků ve věku 23 a 19 let, kteří se ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí a v Rokytnici nad Jizerou dopouštěli majetkové trestné činnosti, zadrželi před osmi dny trutnovští kriminalisté. Zloději vnikali do rekreačních chat a jiných objektů, kde kradli. Policejní komisař sice zahájil proti dvojici trestní stíhání, ale oba pak byli propuštěni na svobodu.
Delikventi jsou však zřejmě nepoučitelní. Minulý pátek vnikli násilím do domu v Dolním Lánově. „Policejní hlídka ihned vyjela na místo, kde ještě v domě zadržela dva mladíky, kteří se snažili před policisty ukrýt v nábytku,“ popisuje policejní mluvčí Udo Ertner. Mladíci skončili v poutech v policejní služebně. Záhy se ukázalo, že jde o dvojici, která byla dva dny předtím propuštěná.

Zadržení společně v nejméně 11 případech násilím vnikali do areálů firem, rekreačních a jiných objektů v Černém Dole, Dolním Lánově, Špindlerově Mlýně a Jablonci nad Jizerou, ze kterých si odnášeli kovový materiál, křovinořezy, motorové pily, sekačky, brusky, elektroniku, vodiče, šperky, alkoholické nápoje a další cennosti. Majitelé vyčíslili předběžně škodu na necelých 180 tisíc korun.

Zlodějům hrozí pětileté vězení, oba jsou ve vazbě.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena