Přesný čas: 07:44 Svátek: Oleg Zítra: Matouš
českozpívá

HAVRDA ZAČAL ZÁVOD PSÍCH SPŘEŽENÍ DOBŘE. PO ÚVODNÍ ETAPĚ JE DRUHÝ

článek vytvořen 12. 01. 2009, přečetlo si ho 1430 lidí

Trutnov, Avoriaz - Výborně zahájil vlčický musher Radek Havrda letošní ročník závodu psích spřežení La Grande Odyssée ve francouzských Alpách. Ve včerejší úvodní etapě, která měřila 59 kilometrů, dojel druhý s téměř čtyřminutovou ztrátou na norskou závodnici Sigrid Ekranovou. Před třetím Švýcarem Emilem Inauenem (loni celkově druhý) měl náskok 55 vteřin.
Na favorizovaného Roberta Sorlieho má zatím sedmiminutový náskok. Nedělní část závodu s převýšením 2500 metrů se jela v okolí střediska Avoriaz za krásného slunečného počasí. Podle informací Luboše Seidla, z Havrdova realizačního týmu, jsou psi o jejich musher v pohodě. "Radek si vedl velice slušně. Předjel Nora Ketila Reitana a před ním běželi jen Emil Inauen a Jo Are Brennadden. Tit také společně jako první projeli cílem a pár minut po nich dojel Radek. Byl spokojený trať byla rychlá a vše šlo víceméně podle plánu," sdělil Seidl.

Závod dnes dopoledne pokračuje druhou etapou z La Chapelle do Abondance, která měří 54 kilometrů. A večer je na programu 43 kilometrů dlouhá etapa z Châtel zpátky do Avoriaz.

Loni vyhrál závod Švéd Peter Karlsson, před Švýcarem Emilem Inauenem a Ketilem Reitanem z Norska. Radek Havrda dojel čtvrtý a Radek Vondrák pátý.

Výsledky - 1. etapa (neděle):
1. Ekranová (Norsko) čas 3:00:44 hod., 2. HAVRDA (ČESKO) 3:04:37, 3. Inauen (Švýcarsko) 3:05:32, 4. Brennadden  3:10:32, 5. Sorlie (oba Norsko) 3:11:49.