Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 16:53 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

SPOUŠTÍME BETAVERZI NOVÉHO WEBU. MRKNĚTE NA TRUTNOVINKY BUDOUCNOSTI

článek vytvořen 18. 03. 2014, přečetlo si ho 4548 lidí

Trutnov - Už byla na čase změna! Svět internetu a mobilních technologií letí závratnou rychlostí dopředu. A přesto, že se náš web v rámci svých možností přizpůsoboval, jak to jen šlo, začínal v tomto souboji ztrácet. Internetový portál Trutnovinky se tak poprvé od svého založení dočká změny. A nepůjde jen o nový vzhled!


I když se změna někomu nemusí zdát velká, tak vězte, že je zásadní. Nový web je totiž vyroben v takzvaném responsivním designu. „To znamená, že ať se na nové Trutnovinky.cz podíváte z notebooku, tabletu či mobilního telefonu, vždy je uvidíte přehledně a bez nutnosti zvětšovat si text. Na tabletu či mobilním telefonu jsou ovládací prvky uzpůsobeny dotykovému ovládání,“ říká Luboš Brát, manažer a analytik naší dceřiné společnosti Orange house, která nové Trutnovinky vytvořila.

Změnu prodělala i „střeva“ redakčního systému, současný Orange CMS je velmi moderní a ulehčí práci všem, kdo v něm pracují. „Redaktoři v něm mohou pohodlně připravovat články a nemusí se zabývat formátováním textu nebo pomalým nahráváním fotografií do systému po jedné,“ poukázal Luboš Brát. Design webu je vytvořen pečlivě, s důrazem na UX (User experience) a celý web je tak maximálně intuitivní. Jeho výhodou také je, že se stále může vyvíjet, což u starých Trutnovinek nešlo.

Novinky jistě ocení i čtenáři. Dosud jednotnou grafiku střídá pestrá, ale přitom přehledná.
Každá ze zpráv bude mít svůj vlastní vzhled. Například obrazově atraktivní na sebe upozorní velkou fotografií, zajímavá textem zase velkým titulkem, naznačil šéfredaktor Trutnovinek Pavel Cajthaml. Změn bude daleko víc, třeba v rubrikách, fotogaleriích, ale třeba také ve formátu textové reklamy. Pod články je možnost diskutovat.

Podívejte se na nové Trutnovinky ZDE

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena