Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 28.01.2023
Přesný čas: 17:23 Svátek: Otýlie Zítra: Zdislava

UZAVÍRKA VÝPADOVKY K HORÁM BUDE, ALE POZDĚJI, UPŘESNILI SILNIČÁŘI

článek vytvořen 17. 03. 2014, přečetlo si ho 2311 lidí

Trutnov - Motoristé, kteří rádi nadávají za volantem a chtěli si „ulevit nad zase nějakou objížďkou“, si ještě týden počkají. Opravy mostu v Horním Starém Městě totiž nezačaly v pátek 14. března, ale jsou v plánu až od pondělí 24. března. Hlavní tah do Pece pod Sněžkou tedy ještě zůstává otevřený a objížďka se zatím nekoná.
Zpráva o opravách mostu se objevila minulý týden. Ale zřejmě byla špatně „interpretována“. Povolení k uzavírce silnice I/14 sice úřady vydaly k datu 14. března, ale silničáři začnou na mostě pracovat později. „Rozhodnutí na uzavírky bylo sice vydáno od 14. března 2014, ale na kontrolním dnu stavby, který se uskuteční 20. března 2014, se má podle počasí po dohodě s policií a správcem dohodnout skutečný den uzavírky. Předběžně bylo dohodnuto, že práce začnou v pondělí 24. března 2014,“ upřesnil Miroslav Gregor z Ředitelství silnic a dálnic.Právě on vykonává stavební dozor nad opravou mostu č. 14-070. „Musí být uzavřen pro veškerou dopravu. Budou se kompletně zvedat zbývající pole, obnovovat uložení a ložiska, rekonstruovat předmostí, izolace a vozovka na mostě, včetně bezpečnostních prvků,“ vysvětlil Gregor. Rekonstrukce bude podle něj hotová do konce srpna.

Takže pro zopakování: Uzavírka v Horním Starém Městě bude od pondělí 24. března a potrvá až do konce letních prázdniny. Objízdná trasa bude stejná jako v loni. Doprava bude opět svedena do ulic Vlčická, Horská a Rýchorská. Mostem neprojedou ani vozidla integrovaného záchranného systému. Pro linkové autobusy platí stejná objízdná trasa jako pro veškerou ostatní dopravu, obsluha všech zastávek na trase však bude zachována.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena