Dnes je 23.08.2017
Přesný čas: 21:19 Svátek: Sandra Zítra: Bartoloměj

HOKEJISTÉ SLAVÍ TRIUMF V SUPERPOHÁRU, V NÁJEZDECH JIM HO VYSTŘELIL LUŠTINEC

článek vytvořen 16. 03. 2014, přečetlo si ho 2223 lidí

Trutnov - Hokejisté slaví zisk prestižní východočeské trofeje, o níž se utkali s vítězem krajské ligy Pardubického kraje. Po páteční domácí výhře se Světlou nad Sázavou 10:4 sice dnes na ledě soupeře prohráli 1:3, ale pak zvládli samostatné nájezdy, když ten vítězný ve čtvrté sérii proměnil Jakub Luštinec.
HC SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - HC TRUTNOV 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), na nájezdy zvítězil Trutnov 2:3. Góly a asistence: 5. P. Blažek (Dolinský), 35. Dolinský (P. Blažek, Hynek), 60. Křišťan - 2. Chytráček (Malinský). Rozhodčí: Prchal - Vepřovský, Brupčík. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 297. Sestava Trutnova: Škop - Kozák, Antonín, Junek, Karlík, Poul, Malinský - Luštinec, Zítka, Mašek - Veselý, Chytráček, Smékal - Perutek, Janoušek.

Zelenka, Šimoníček, Procházka a gólman Biegl chyběli v trutnovské sestavě v odvetě Superpoháru. Vstup do utkání však měli hosté impozantní a už ve druhé minutě Chytráček dorazil Malinského nahození do brankoviště - 0:1. Domácí odpověď byla ale rychlá a v 5. minutě se začínalo od začátku. „Dne jsme nepodali tak úplně optimální výkon, soupeř byl lepší,“ sdělil trenér hostů Ladislav Lubina k průběhu utkání, ve kterém Trutnov od 35. minuty prohrával 2:1.

Zatímco v domácím prostředí si šampión Královéhradeckého kraje vypracoval dost šancí, ve Světlé z toho byly jen nějaké pološance. „Nic vyloženého jsme neměli. Je to škoda. Zahráli jsme to trošku laxnějším způsobem. Kdybychom hráli na sto procent, museli bychom v základní hrací době vyhrát,“ naznačil Lubina. Ne, že by se hráči Trutnova ocitali v utkání pod neustálým tlakem, ale domácí na menším kluzišti lépe bruslili a tím pádem byli u kotoučů dříve. Trutnovu nešly ani přesilovky.

Závěrečnou power-play ovšem hosté hráli výborně, akorát jim chybělo trošku toho štěstí. „Stačilo, kdybychom se o chvilku dříve dostali k nějakému odraženému kotouči, kterých tam bylo spousta,“ přiblížil Lubina. To se ale nestalo a naopak domácí skórovali do prázdné trutnovské branky. Oba východočeští mistři tak vybojovali po jednom vítězství, a tak premiérový ročník Superpoháru hned zažil i prodloužení. Pětiminutové nastavení se odehrálo bez šancí. Hra se sice přelévala z jedné strany na druhou, ale týmy většinou puky jen nastřelovaly do útočného pásma.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy. V první sérii nezaváhal jak domácí hráč, tak Janoušek. Ve druhé sérii byl úspěšný hráč Světlé, zatímco Chytráček neproměnil. Ve třetí rundě se situace obrátila domácí hokejista neskóroval a Luštinec unesl tíhu okamžiku. Gól. Anebo ne? Jeho střela zazvonila na brankovou konstrukci. Uvnitř branky? Odraz puku tomu nasvědčuje. Po zápase se na internetu objevilo video, obrázek si udělejte sami. Každopádně rozhodčí nezaváhal a okamžitě signalizoval gól - 2:2.

Před čtvrtou sérií se pořadí otočilo. Za hosty jel opět Luštinec a zkopíroval své zakončení, které opět rychle vyletělo z branky - 2:3. Domácí museli dát. Gólman Škop však byl proti a Trutnov vyhrál Superpohár. „Myslím si, že v nájezdech si všichni přišli na své, my jsme byli šťastnější,“ řekl trenér Ladislav Lubina. Takovýto závěr zápasu se však nelíbil domácím divákům, kteří zaházeli led různými předměty.

Trutnov se jako první tým v historii stal vítězem východočeského Superpoháru a teď bude čekat, jak se vlastně vyvine baráž o druhou ligu. „Zatím nevíme vůbec nic. Ani nevíme, kdy to chtějí rozhodnout a proč ses tím takhle otálí, protože si myslím, že karty jsou rozdané,“ diví se kouč Ladislav Lubina. Na webu českobudějovického týmu HC David Servis, který je již jistým vítězem kvalifikační skupiny B, se večer objevila informace, že se utká s Trutnovem a vítěz tohoto souboje vyzve v baráži druholigové Milevsko.