Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:13 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

PRO NÁS TO BYLO ZPESTŘENÍ SEZONY, ŘEKL TRUTNOVÁK FUKS VYŘAZENÝ TRUTNOVEM

článek vytvořen 14. 03. 2014, přečetlo si ho 1963 lidí

Trutnov - Hokejisté tento víkend bojují o Superpohár proti Světlé a připravují se na baráž o druhou ligu. Pro jednoho trutnovského hráče však už sezona skončila. Nebojte, nikdo se nezranil. Řeč je o Danielu Fuksovi. Tento hokejista z Trutnova totiž v současnosti obléká dres Hvězdy Praha. Tedy týmu, přes který právě jeho bývalí spoluhráči před pár dny přešli v kvalifikaci.
Když se před šesti lety Trutnov chystal na historický vstup do druhé ligy, Daniel Fuks tady s ostatními kluky odmakal celou přípravu. Po prázdninách však upřednostnil studium a odešel na „vejšku“ do Prahy. „Chytnul jsem se tam jako trenér. Nejdřív jsem trénoval na Spartě malé žáčky, pak jsem přešel na Hvězdu, kde trénuji doteď a začal jsem tam později hrát,“ přiblížil svou hokejovou cestu do kádru letošního přeborníka Prahy. Za Hvězdu nastupuje již čtyři roky.

Do Trutnova se však vrací každé léto jako jeden z trenérů hokejovému kempu Ladislava Lubiny. „Je to docela sranda, protože jsme si tady s klukama říkali, že když oni vyhrají svůj kraj a my v Praze, mohli bychom si proti sobě zahrát. A nakonec to tak dopadlo,“ usmál se sedmadvacetiletý útočník, když se dozvěděl, proti komu půjde Hvězda v kvalifikaci. „Byla to pro mě taková nostalgie a rád jsem se sem vrátil,“ dodal.

Dvouzápasová série začala v Praze. „Byl jsem hodně nervózní, spoustu kluků znám,“ prozradil Fuks. „My jsme do zápasu šli zbytečně s nějakou bázní. Prvních deset minut se hrálo jen v našem pásmu. Pak se utkání vyrovnalo, ale Trutnov na rozdíl od nás využil svoje šance,“ sdělil k prvnímu utkání, které jeho tým prohrál 1:3. Do odvety pod Krkonošemi už Fuks a spol. vlétli bez přehnaného respektu. Byli aktivní, dali góly a dlouho vedli. O prodloužení je ovšem vyrovnávací brankou připravil v 57. minutě domácí Janoušek.

„Škoda, chyběl kousek. Musím ale i říct, že nás podržel gólman. Měli jsme tam část hry, kdy jsme se jen bránili,“ řekl Daniel Fuks po remíze 3:3, která do baráže posunula Trutnov. „Já jsem si ten zápas užil, hrálo se mi suprově. Přišli se na mě podívat rodina kamarádi a možná i nějací fanoušci si na mě ještě pamatují. Myslím, že divácky to byl velmi atraktivní zápas,“ doplnil extrutnovský forvard.

Zklamaný z toho, že Hvězda nepostoupila, nebyl. „My jsme to brali jen jako prodloužení a zpestření sezony. Víme, jak silný a zkušený tým Trutnov má. Soutěž v Praze není tak kvalitní. V podstatě za celou sezonu odehrajeme čtyři těžké zápasy proti dvěma mančaftům. Někteří soupeři jsou vyloženě hobby sportovci,“ poznamenal Fuks a dodal, že zahrát si proti Trutnovu před plným zimákem byl zážitek.

A co takový návrat do Trutnova? „To je těžká otázka,“ usmál se. „Samozřejmě, že Trutnov jsem nezavrhnul. Je tady super hokejové prostředí, kvalitní mládež. Letos jsem tu dokonce byl se starším dorostem v roli kouče. Rád se vracím. Ale abych řekl pravdu, tak návrat na led, neříkám, že to je nereálný, ale v nejbližších letech asi spíše ne,“ uzavřel centr Hvězdy.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena